BL: Budući tata het-trikom uništio Hertu!

Najbolji strijelac RB Lajpciga Jusuf Jurari Poulsen postigao tri pogotka, kojim je zapečatio sudbinu tima iz Berlina, u čijim redovima zbog suspendije nije bilo Vedada Ibiševića.  Petardiranje Herte na kontre: Het-trik Poulsena i Lajpcig je blizu Lige šampiona.  Sjajno izdanje tima Julijana Naglesmana.

Fudbal 30.03.2019 | 23:40
Bez suspendovanog Vedada Ibiševića, Herta nije uspjela da pruži ozbiljan otpor favorizovanom RB Lajpcigu.

Domaćin je slavio 4:0 (2:0), uz sjajnu partiju i het-trik danskog internacionalca Jusufa Jurarija Poulsena, koji je sa današnja tri stigao do 15. pogotka ove sezone.

Domaći su sigurnu prednost stekli već u prvom dijelu meča.

Prvo je Emil Forsberg u 17. minutu iskoristio sjajan dubinski pas Kevina Kampla i zatresao mrežu rivala, nakon čega je krenula Poulsenova serija. Deset minuta kasnije Timo Verner nesebično je uposlio Poulsena za 2:0.

Pogodak je 24-godišnji Danac, koji je ove sezone u sjajnoj formi, proslavio imitirajući bebu, s obzirom da će na jesen postati otac.

Naime, prije desetak dana, Poulsen se pohvalio na Instagramu da mu je djevojka Marija trudna, tako što je postavio svoj dres sa brojem 9, ali i umanjenu verziju istog, na kojem je pisalo FAR (na danskom otac).

Iako na večerašnjem meču nije uspio postići gol, sjajni Timo Verner čak tri puta asistirao je svojim saigračima.
RB Lajpcig bio je dominantan i u nastavku, a Poulsen je svojim drugim pogotkom u 56. minutu, a zatim i trećim 62. minutu zapečatio sudbinu gostiju iz Berlina.

Ipak, ni tu nije bio kraj mukama Herte, jer je "petardu" samo dva minuta kasnije kompletirao Amadu Hajdara.

Poslije današnjeg poraza Borusije Menhengladbah, RB Lajpcig se učvrstio na trećoj poziciji, sa pet bodova više od prvog pratioca.

Rapsodija u Istočnoj Nemačkoj. Jedini klub iz tog dela države u Bundesligi odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone i na Red Bul areni napravila krupan korak ka plasmanu u Ligu šampiona. Lajpcig je na kontru „petardirao“ Hertu i nastavio niz prvenstvenih utakmica bez poraza produžio na devet – 5:0.

U centralnu figuru meča izrastao je Jusuf Poulsen. Napadač domaćeg tima je postigao het-trik i sve vreme je bio nerešiva enigma za goste iz Belrina (Marko Grujić igrao 90 minuta), koji nisu toliko loše igrali u polju, ali su praltili visoku cenu kad je trebalo da brane kontre, pošto je tim Julijana Nagelsmana u tom segmentu bio nenadmašan. A Poulsen sa ova tri gola dobacio do „kote 13“ i postao prvi Danac još od Petera Madsena (u dresu Bohuma u sezoni 2003/04) koji je u jednom bundesligaškoj sezoni dao pomenuti broj golova.

Osim Poulsena u formu se polako vraća i Timo Verner koji je posle ne baš pohvalnih izdanja u dresu reprezenatcije Nemačke namestio dva gola, a vredi napomenuti da je novajlija iz „brataskog“ Salcburga Amadu Hajdara postigao prvenac u prvom meču u startnih 11.

Na ovaj način, RB Lajpcig je iskoristio veliki kiks Menhengladbaha u Dizeldorfu, pa sad ima pet bodova viška od četvrtoplasirane Borusije i deluje da ne bi smeo tu prednost da prokocka.