ФРА: Лион украо побједу у Бретањи!

Резервиста Терије решио дерби кола.

Фудбал 29.03.2019 | 23:52
Ушао је с клупе и решио дерби! Мартин Терије је нови љубимац навијача Лиона, јер је постигао једини гол на гостовању код Рена, вредан три бода у борби за друго место – 1:0.

Све до 86. минута, када је Терије поготком крунисао сјајну акцију Лиона по десној страни, у центру пажње били су голмани два тима. Томас Коубек и Ентони Лопес су тако бранили, да се чинило да два дана не би примили гол.

Чувари мреже су све поскидали: ударце са дистанце, зицере, чак су толико заплашили нападаче да су они промашивали цео гол са петерца. Такву шансу пропустио је Адријен Ону за Рен, а само минут касније стигла је казна.

Мартин Терије није „стигао“ да буде зачаран од стране голмана Коубека. Ушао је у игру у 74. минуту, а у 86. са петерца послао лопту у гол за победу, после мајсторског додавања Леа Дубое.

ФРАНЦУСКА 1 - 30. КОЛО: