FRA: Lion ukrao pobjedu u Bretanji!

Rezervista Terije rešio derbi kola.

Fudbal 29.03.2019 | 23:52
Ušao je s klupe i rešio derbi! Martin Terije je novi ljubimac navijača Liona, jer je postigao jedini gol na gostovanju kod Rena, vredan tri boda u borbi za drugo mesto – 1:0.

Sve do 86. minuta, kada je Terije pogotkom krunisao sjajnu akciju Liona po desnoj strani, u centru pažnje bili su golmani dva tima. Tomas Koubek i Entoni Lopes su tako branili, da se činilo da dva dana ne bi primili gol.

Čuvari mreže su sve poskidali: udarce sa distance, zicere, čak su toliko zaplašili napadače da su oni promašivali ceo gol sa peterca. Takvu šansu propustio je Adrijen Onu za Ren, a samo minut kasnije stigla je kazna.

Martin Terije nije „stigao“ da bude začaran od strane golmana Koubeka. Ušao je u igru u 74. minutu, a u 86. sa peterca poslao loptu u gol za pobedu, posle majstorskog dodavanja Lea Duboe.

FRANCUSKA 1 - 30. KOLO: