Јокић пао у борби сам против свих!

Нови дабл-дабл премало за распуцаног Богдановића! Индијана нанела тежак пораз лидеру Запада 124:88! Адетокумбо донео победу Баксима над Кливлендом.  Кошаркаши Милвоки Бакса савладали су екипу Кливленд Кавалирса са 127:105.  Наставили серију, Клиперси славили и у Њујорку.  Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса победили су као гости екипу Њујорк Никса са 124:113.

Кошарка 25.03.2019 | 01:06
Вансеријски квалитет некада није довољан, посебно ако сте препуштени борби на милост и немилост са противником. Српски ас Никола Јокић једноставно није могао ништа у борби са распуцаном Индијаном, која је на крају потпуно размонтирала лидера Западне конференције - 124:88

Јокић је стао на корак од трипл-дабла, пошто је постигао 19 поена, имао 11 скокова и забележио осам асистенција, уз четири блокаде, али су остали његови саиграчи били у потпуном ауту. Двоцифрени учинак имали су још само Вил Берон (15 поена), Монте Морис (12) и Гери Херис (11), док су остали преспавали читав меч.

Играч утакмице био је Бојан Богдановић, који је погађао из свих позиција и меч завршио са 35 постигнутих поена (шест скокова и три асистенције). Значајан допринос убедљивом слављу дали су и Тарнер Мајлс (17 поена, 11 скокова), али и Сабонис (15п, 13ск), Еванс и Холидеј (обојица по 11 поена).

Већ у финишу првог полувремена, када је домаћин стигао до предности од 17 поена (52:35), могло се наслутити да ће Денвер лагано положити оружје. Ипак, ништа није наговештавало овакав потоп екипе Мајкла Мелона у наставку. Како се меч приближавао крају Пејсерси су све више додавали гас и у једном тренутку премашили цифу од 40 поена предности (121:80), после чега су гости успели само да минимално ублаже пораз.

Милвоки је био сигуран против Кливленда (127:105), уз 26 поена Јаниса Адетокумба, док је код Кливленда једино Кевин Лав постигао 20. Клиперси су били бољи од Њујорка (124:113), а најефикаснији је био Лу Вилијамс са 29 постигнутих поена. Код Никса је исти број поена убацио Емануел Мудиај.

Адетокумбо донео победу Баксима над Кливлендом. Кошаркаши Милвоки Бакса савладали су екипу Кливленд Кавалирса са 127:105.

Била је то друга узастопна победа Бакса пошто су претходно савладали и Мајами са 116:87.

Тако су учврстили прву позицију на табели Истока са скором од 55 победа и 19 пораза, док је Кавалирсима ово био други узастопни пораз и занимљиво је да имају обрнут скор од противника, 19 победа и 55 пораза.

Баксе је до победе предводио Јанис Адетокумбо са 26 поена и 10 скокова уз седам асистенција, Џорџ Хил је убацио 17, колико и Крис Мидлтон, док је Брук Лопез постигао 14 поена.

У тиму Кливленда, Кевин Лав је имао 20 поена уз 19 скокова, Колин Секстон се зауставио на 18, а Џордан Кларксон на 19 поена.

За два дана, Кливленд у дербију на Истоку дочекује Бостон, док Милвоки дочекује екипу Хјустон Рокитса.

Наставили серију, Клиперси славили и у Њујорку. Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса победили су као гости екипу Њујорк Никса са 124:113.

Клиперси су тако наставили успешну серију дошавши до своје 43. победе у сезони и пете у низу, док је Никсима ово био четврти узастопни неуспех.

Тако се ситуација на табели Запада доддатно искомпликовала јер свега три победе деле трећепласирани Хјустон од седмопласираних Клиперса.

Гости из Лос Анђелеса су већ на истеку прве четвртине имали пет поена вишка (29:24), да би током друге имали чак и 14 поена вишка, међутим Њујорк је на полувреме отишао у минусу за свега поен (59:60).

У наставку, Клиперси су заиграли боље, добили обе четвртине и стигли до веома битне победе.

У победничкој екипи, чак тројица кошаркаша су имали 20 и више поена. Најефикаснији је био Лу Вилијамс са 29 поена уз три скока и седам асистенција. Данило Галинари је постигао 26 поена уз осам скокова, док је Монтрезл Харел постигао 24 поена.

У тиму Њујорка Емануел Мадије је постигао 26 поена уз шест скокова и седам асистенција, док је Деандре Џордан имао дабл-дабл учинак од 20 поена и 13 скокова.