"Азури" 13 година без пораза у трци за ЕУРО!

Противник Босне и Херцеговине у бици за пласман на ЕУРО 2020, селекција Италије већ 13 година није изгубила утакмицу у квалификацијама за континенталну смотру.

Фудбал 22.03.2019 | 13:15
"Азури" 13 година без пораза у трци за ЕУРО!
"Азури" у суботу увече у Удинама дочекују Финску на старту нове квалификационе кампање, а посљедњи пут су поражени у септембру 2006. године од Француске (3:1), која је три мјесеца раније освојила Мундијал.

У питању је чак 30 утакмица без пораза, па је Италија била редован учесник шампионата 2008, 2012 и 2016. године.

Италијански тим је у том периоду забиљежио 24 побједе и шест неријешених исхода уз гол разлику од 56 постигнутих и само 14 примљених погодака.

Међутим, "азури" нису успјели да се квалификују за преходно Свјетско првенство 2018. године у Русији и биће страшно мотивисани у предстојећим квалификацијама.

Најприје се изабраници Роберта Манћинија састају са Финцима, који су у 11 међусобних сусрета успјели само два пута да изборе реми, а потом и три дана касније дочекују аутсајдера Лихтенштајн у Парми.

У исто вријеме кад "азури" буду почели меч са Финском, "змајеви" ће на "Грбавици" дочекати селекцију Јерменије, а у уторак у Зеници и репрезентацију Грчке.

Изабраници Роберта Просинечког ће најприје гостовати Италијанима и то 11. јуна, док ће реванш бити одигран 15. новембра у БиХ.

Извор: мондо.ба

Коментари / 0

Оставите коментар