ТУР: Галата окренула послије 0:2, сумњив пенал!

Бурси мало сјајно полувреме. . .

Фудбал 18.03.2019 | 12:30
Занимљиво коло у Турској... Поготово у недељу. Прво се током поподнева "давио" лидер Башакшехир, да би до бода дошао поготком у осмом минуту судијске надокнаде. Ево вечерас Галатасарај је био у још горој позицији, али је успео да прође боље од првог фаворита за титулу. На једном од најтежих гостовања у сезони чета Фатиха Терима губила је 0:2 и на крају успела да дође до великог преокрета и славља - 3:2.

Бурса је пружила сјајну игру у првих 45 минута, погоцима Дијафре Сакоа и Анрија Севеа буквално згромила фаворизованог ривала, али онда као да ју је сасекао тај први гол Галате у надокнади првог полувремена. Баду Ндиаје најбоље се снашао у шеснаестерцу домаћина, највише скочио и погодио, очито значајно подигавши морал својих саиграча.

И онда можда и кључни детаљ на целој утакмици. Много се говори о томе како судије гурају до титуле Ердоганово мезимче Башакшехир - истина, до бода данас дођоше са пенала - али питање је како би се у Бурси завршило да пенал није свиран и Галатасарају. И то доста дискутабилан. Већ у 10. минуту другог полувремена. Најбољи стрелац Ембаје Дијањ преузео је одговорност и 23. голом у сезони донео изједначење.

До потпуног преокрета гости су дошли у 62. минуту. Сјајан гол постигао је Софијан Фегули на додавање Оњекуруа.

Нападала је Бурса до краја утакмице, покушавала да дође барем до бода, међутим резултат се више није мењао.

После паузе Галата дочекује Малатију, а онда иде на ноге Фенеру. Тежи распоред до краја шампионата има шампион, јер поред тог дербија са Канаринцима има и окршаје са Башакшехиром и Бешикташем. С друге стране, лидер има "само" Галату и Бешикташ...

ТУРСКА 1 - 26. КОЛО: