TUR: Galata okrenula poslije 0:2, sumnjiv penal!

Bursi malo sjajno poluvreme. . .

Fudbal 18.03.2019 | 12:30
Zanimljivo kolo u Turskoj... Pogotovo u nedelju. Prvo se tokom popodneva "davio" lider Bašakšehir, da bi do boda došao pogotkom u osmom minutu sudijske nadoknade. Evo večeras Galatasaraj je bio u još goroj poziciji, ali je uspeo da prođe bolje od prvog favorita za titulu. Na jednom od najtežih gostovanja u sezoni četa Fatiha Terima gubila je 0:2 i na kraju uspela da dođe do velikog preokreta i slavlja - 3:2.

Bursa je pružila sjajnu igru u prvih 45 minuta, pogocima Dijafre Sakoa i Anrija Sevea bukvalno zgromila favorizovanog rivala, ali onda kao da ju je sasekao taj prvi gol Galate u nadoknadi prvog poluvremena. Badu Ndiaje najbolje se snašao u šesnaestercu domaćina, najviše skočio i pogodio, očito značajno podigavši moral svojih saigrača.

I onda možda i ključni detalj na celoj utakmici. Mnogo se govori o tome kako sudije guraju do titule Erdoganovo mezimče Bašakšehir - istina, do boda danas dođoše sa penala - ali pitanje je kako bi se u Bursi završilo da penal nije sviran i Galatasaraju. I to dosta diskutabilan. Već u 10. minutu drugog poluvremena. Najbolji strelac Embaje Dijanj preuzeo je odgovornost i 23. golom u sezoni doneo izjednačenje.

Do potpunog preokreta gosti su došli u 62. minutu. Sjajan gol postigao je Sofijan Feguli na dodavanje Onjekurua.

Napadala je Bursa do kraja utakmice, pokušavala da dođe barem do boda, međutim rezultat se više nije menjao.

Posle pauze Galata dočekuje Malatiju, a onda ide na noge Feneru. Teži raspored do kraja šampionata ima šampion, jer pored tog derbija sa Kanarincima ima i okršaje sa Bašakšehirom i Bešiktašem. S druge strane, lider ima "samo" Galatu i Bešiktaš...

TURSKA 1 - 26. KOLO: