ИТА: Лацио убједљив, Сергеј асистент, голчина Лулића!

Фудбалери Лација славили су на Олимпику резултатом 4:1 против Парме у 28. колу италијанске Серије А.  Лацио "покером" на Парму, "пројектил" Лулића! Лацио "згазио" Парму у првом полувремену, па се опустио.  Лацио укључио „турбо“, прегазио Парму за 22 минута! Екипа Симонеа Инзагија у распону од 22. до 44. минута четири пута тресла мрежу противника - 4:1.

Фудбал 18.03.2019 | 08:45
Лацију је било доста 45 минута да "рутинира" Парму, а у вођство их је довео некадашњи фудбалер Вождовца, Адам Марушић у 22. минуту утакмице, а асистент за гол му је био српски репрезентативац Сергеј Милинковић Савић.

На 2:0 повисио је Луис Алберто са беле тачке, само четири минута касније, да би исти играч постигао и трећи погодак у 38. минуту, а последњи гол за Лацио је постигао Сенад Лулић на асистенцију управо Алберта.

Парма је у другом полувремену само ублажила пораз пошто је Спрокати у 77. минуту постигао гол и поставио коначних, Лацио 4 – Парма 1.

Емполи је савладао Фрозиноне резултатом 2:1, а Раде Крунић је поново пружио сјајну партију. Један од најбољих асистената италијанске Серије А је још једном био асистент овога пута код другог поготка Емполија који је постигао Марко Пајач, а у вођство их је са беле тачке довео Франческо Капуто. Фрозиноне је успео само да смањи предност голом Луке Валцаније у 70. минуту.

Аталанта је са Кијевом ремизирала, а "Летећи магарци" су повели преко Међоринија у 32. минуту да би Јосип Иличић поставио коначан резултат у 55. минуту.

Лацио је очигледно идеално темпирао форму и њен врхунац почео да достиже у самом финишу сезоне, када се одлучује о пласману у еврокупове. Римљани су данас демолирали Паму на Олимпику (4:1), па имају апсолутно право да размишљају о нападу на Лигу шампиона у самој завршници Серије А. Оно што је сигнурно, екипа Симонеа Инзагија вечерас ће навијати за Милан у градском дербију против Интера, с обзиром да су Неразури у овом тренутку на пет бодова удаљености од Небескоплавих.

Лацио је сав посао на данашњој утакмици решио у распону између 22. и 44. минута, када је постигао четири гола. Све је кренуло од Адама Марушића, којем је асистирао Милинковић Савић, потом се два пута у стрелце уписао расположени Луис Алберто, док је тачку на најбоље полувреме Римљана у сезони ставио Сенад Лулићпосле корнера најбољег играча ове утакмице - Луиса Алберта.

Парма се донекле консолидовала у наставку меча и захваљујући поготку Матије Спрокатија успела да ублажи пораз.

Емполи је стигао до драгоцених бодова у окршају са Фрозинонеом (2:1), а највећи део посла домаћин је одрадио у првом полувремену. Мрежу гостију тада су погађали Капуто и Пајач, али је Фрозиноне у наставку утакмице захваљујући поготку Луке Валзанија успео да се избори за узбудљиву завршницу, али не и за нешто више од тога.

Овог поподнева највише је разочарала Аталанта, која је освојила само бод на свом терену против фењераша Кјева, па је изгубила корак за тимовима који конкуришу за пласман у Лигу шампиона. Шок на Атлети Азурију стигао је у 32. минуту, када је Међиорини казнио лошу реакцију домећ одбране.

Екипа Ђанпјера Гасперинија на време је изједначила резултат преко Јосипа Иличића, али није успела да дође до потпуног преокрета у завршници меча.

Сенад Лулић постигао је један од укупно четири гола колико су фудбалери Лација "спаковали" у мрежу Парме већ у првих 45 минута меча 28. кола Серије А.

Гледаоци на "Олимпику" могли су да уживају у партији "небеско-плавих", који су практично погађали гол гостију када год су хтјели.

Ипак, висока предност задовољила је Римљане, па су у наставак ушли опуштеније и допустили ривалу да постигне почасни погодак.

ЛАЦИО - ПАРМА 4:1 (4:0)

Голеаду је отворио Црногорац Адам Марушић, након чега су услиједила два поготка Луиса Алберта, од чега први из пенала.

Перфектно полувријеме Лација сјајним поготком закључио је капитен Лулић.

У наставку меча ритам је спласнуо, домаћи играчи задовољни високим вођством нису жељели да се троше, па је Парма у финишу смањила на 4:1, и то након велике грешке Патрика, који је поклонио лопту Матији Спрокатију.

Изненађујући резултат виђен је у Бергаму, гдје је посљедњепласирани Кјево ремизирао са Аталантом.

Гости су чак водили послије првог полувремена, али је Јосип Иличић донио бод домаћину.

Упркос јучерашњем гостујућем тријумфу у Торину (3:2), Болоња Синише Михајловића и након 28. кола остаје у зони испадања, с обзиром да је у дербију зачеља Емполи славио против Фрозинонеа 2:1.