ITA: Lacio ubjedljiv, Sergej asistent, golčina Lulića!

Fudbaleri Lacija slavili su na Olimpiku rezultatom 4:1 protiv Parme u 28. kolu italijanske Serije A.  Lacio "pokerom" na Parmu, "projektil" Lulića! Lacio "zgazio" Parmu u prvom poluvremenu, pa se opustio.  Lacio uključio „turbo“, pregazio Parmu za 22 minuta! Ekipa Simonea Inzagija u rasponu od 22. do 44. minuta četiri puta tresla mrežu protivnika - 4:1.

Fudbal 18.03.2019 | 08:45
Laciju je bilo dosta 45 minuta da "rutinira" Parmu, a u vođstvo ih je doveo nekadašnji fudbaler Voždovca, Adam Marušić u 22. minutu utakmice, a asistent za gol mu je bio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Na 2:0 povisio je Luis Alberto sa bele tačke, samo četiri minuta kasnije, da bi isti igrač postigao i treći pogodak u 38. minutu, a poslednji gol za Lacio je postigao Senad Lulić na asistenciju upravo Alberta.

Parma je u drugom poluvremenu samo ublažila poraz pošto je Sprokati u 77. minutu postigao gol i postavio konačnih, Lacio 4 – Parma 1.

Empoli je savladao Frozinone rezultatom 2:1, a Rade Krunić je ponovo pružio sjajnu partiju. Jedan od najboljih asistenata italijanske Serije A je još jednom bio asistent ovoga puta kod drugog pogotka Empolija koji je postigao Marko Pajač, a u vođstvo ih je sa bele tačke doveo Frančesko Kaputo. Frozinone je uspeo samo da smanji prednost golom Luke Valcanije u 70. minutu.

Atalanta je sa Kijevom remizirala, a "Leteći magarci" su poveli preko Međorinija u 32. minutu da bi Josip Iličić postavio konačan rezultat u 55. minutu.

Lacio je očigledno idealno tempirao formu i njen vrhunac počeo da dostiže u samom finišu sezone, kada se odlučuje o plasmanu u evrokupove. Rimljani su danas demolirali Pamu na Olimpiku (4:1), pa imaju apsolutno pravo da razmišljaju o napadu na Ligu šampiona u samoj završnici Serije A. Ono što je signurno, ekipa Simonea Inzagija večeras će navijati za Milan u gradskom derbiju protiv Intera, s obzirom da su Nerazuri u ovom trenutku na pet bodova udaljenosti od Nebeskoplavih.

Lacio je sav posao na današnjoj utakmici rešio u rasponu između 22. i 44. minuta, kada je postigao četiri gola. Sve je krenulo od Adama Marušića, kojem je asistirao Milinković Savić, potom se dva puta u strelce upisao raspoloženi Luis Alberto, dok je tačku na najbolje poluvreme Rimljana u sezoni stavio Senad Lulićposle kornera najboljeg igrača ove utakmice - Luisa Alberta.

Parma se donekle konsolidovala u nastavku meča i zahvaljujući pogotku Matije Sprokatija uspela da ublaži poraz.

Empoli je stigao do dragocenih bodova u okršaju sa Frozinoneom (2:1), a najveći deo posla domaćin je odradio u prvom poluvremenu. Mrežu gostiju tada su pogađali Kaputo i Pajač, ali je Frozinone u nastavku utakmice zahvaljujući pogotku Luke Valzanija uspeo da se izbori za uzbudljivu završnicu, ali ne i za nešto više od toga.

Ovog popodneva najviše je razočarala Atalanta, koja je osvojila samo bod na svom terenu protiv fenjeraša Kjeva, pa je izgubila korak za timovima koji konkurišu za plasman u Ligu šampiona. Šok na Atleti Azuriju stigao je u 32. minutu, kada je Međiorini kaznio lošu reakciju domeć odbrane.

Ekipa Đanpjera Gasperinija na vreme je izjednačila rezultat preko Josipa Iličića, ali nije uspela da dođe do potpunog preokreta u završnici meča.

Senad Lulić postigao je jedan od ukupno četiri gola koliko su fudbaleri Lacija "spakovali" u mrežu Parme već u prvih 45 minuta meča 28. kola Serije A.

Gledaoci na "Olimpiku" mogli su da uživaju u partiji "nebesko-plavih", koji su praktično pogađali gol gostiju kada god su htjeli.

Ipak, visoka prednost zadovoljila je Rimljane, pa su u nastavak ušli opuštenije i dopustili rivalu da postigne počasni pogodak.

LACIO - PARMA 4:1 (4:0)

Goleadu je otvorio Crnogorac Adam Marušić, nakon čega su uslijedila dva pogotka Luisa Alberta, od čega prvi iz penala.

Perfektno poluvrijeme Lacija sjajnim pogotkom zaključio je kapiten Lulić.

U nastavku meča ritam je splasnuo, domaći igrači zadovoljni visokim vođstvom nisu željeli da se troše, pa je Parma u finišu smanjila na 4:1, i to nakon velike greške Patrika, koji je poklonio loptu Matiji Sprokatiju.

Iznenađujući rezultat viđen je u Bergamu, gdje je posljednjeplasirani Kjevo remizirao sa Atalantom.

Gosti su čak vodili poslije prvog poluvremena, ali je Josip Iličić donio bod domaćinu.

Uprkos jučerašnjem gostujućem trijumfu u Torinu (3:2), Bolonja Siniše Mihajlovića i nakon 28. kola ostaje u zoni ispadanja, s obzirom da je u derbiju začelja Empoli slavio protiv Frozinonea 2:1.