ХОЛ: Ајаксов пораз у зао час!

Онана запливао, ПСВ шампион ако добије Класикер! Гуд Тил јунак АЗ-ове победе.

Фудбал 18.03.2019 | 08:15
Дуел голмана припао је Марку Бизоту и бодови су остали у Алкмару, а Ајакс ће морати да у наредне две недеље заборави све што се дешавало у 26. колу Ередивизије како би у Класикеру са ПСВ-ом надокнадио данас пропуштено. После помало срећне победе Филипсовава поготком Ирвинга Лозана у 86. минуту апсолутно заслужен пораз Ајакса на гостовању код АЗ-а у Алкмару за сада већ великих минут пет у односу на лидера холандског првенства – 1:0.

Заслужен пораз Ајакса, јер АЗ је био конкретнији, опаснији… И имао је бољег голмана. Имао је додуше и среће да се један од најбољих Ајаксових играча Хаким Зијех повреди већ у 23. минуту када га је на терену заменио Каспер Долберг због чега је Душан Тадић са лажне деветке која му тако добро стоји морао да се врати на крило.

Ајакс је био јалов у нападу и несигуран у одбрани што се најбоље видело у одлучујућем 56. минуту када еј Андре Онана запливао међу стативама гостију из Амстердама. Два пута га је лопта прелетела док је он бацакао ручице да би потом Гус Тил успео да је смести у мрежи и материјализује теренску иницијативу АЗ-а.

Тек тада је – и то не одмах – Ајакс  је заиграо на све или ништа, али га је у две најопасније ситуације зауставио Бизот, па је АЗ сачувао предност, као и ПСВ-ову предност над Копљаницима. За тим из Ајнхдовена кикс Ајакса није могао да дође у бољем тренутку. Кад се заврши репрезентативна пауза неће Ајакс имати избора: победа у Класикеру или предаја титуле у руке ПСВ-а. Реми му оставља само теоретску шансу, победа Филипсоваца значила би крај лигашке сезоне.