ТУР: Против њих не вриједи ни гол задњицом!

Адебајор у 90+8. са пенала за спас Ердогановог мезимчета! Истанбул Башахшехир се извадио у Кајзерију – 1:1.

Фудбал 18.03.2019 | 08:00
Висио је као лист на грани Истанбул Башакшехир у Централној Анадолији, висио, али се ишчупао. Лидер турског првенства преживео је једног од захтевнијих гостовања и извукао реми из дуела са Кајзеријем, вредан можда и историјске титуле првака – 1:1.

Погодак за госте, који уживају велику наклоност председника државе Реџепа Ердогана, дело је Емануела Адебајора у осмом минуту надокнаде времена. И то из једанаестерца. Додуше, пенал је био очигледан, али је потрајало док је судија консултовао ВАР систем, нису вредела убеђивања домаћих играча, а времешни центарфор из Тога лагано је извршио егзекуцију и тек трећим лигашким голом у сезони спречио трећи пораз Башакшехира.

Да је остало 1:0 за Кајзери било би праведно. Штавише, имао је тим Кмета Карамана зрелије шансе, ситуацију да мало пре поготка Адебајора све реши из контре, али није му се дало. Овако ће остати само за успомену навијачима крајње необичан погодак Самила Чиназа који је у 20. минуту пребацио лопту преко гол-линије – задњицом!

Уследио је притисак Истанбул Башакшехира и тај, већ описан, гол Адебајора за продужетак низа од 12 првенствених дуела без пораза.

Некадашњи капитен Црвене звезде Мичел Доналд одиграо је цео меч, док је повремени српски репрезентативац Данијел Алексић провео на терену 45 минута другог полувремена у тријумфу Малатије над Анкарагучуом.

ТУРСКА 1 - 26. КОЛО: