TUR: Protiv njih ne vrijedi ni gol zadnjicom!

Adebajor u 90+8. sa penala za spas Erdoganovog mezimčeta! Istanbul Bašahšehir se izvadio u Kajzeriju – 1:1.

Fudbal 18.03.2019 | 08:00
Visio je kao list na grani Istanbul Bašakšehir u Centralnoj Anadoliji, visio, ali se iščupao. Lider turskog prvenstva preživeo je jednog od zahtevnijih gostovanja i izvukao remi iz duela sa Kajzerijem, vredan možda i istorijske titule prvaka – 1:1.

Pogodak za goste, koji uživaju veliku naklonost predsednika države Redžepa Erdogana, delo je Emanuela Adebajora u osmom minutu nadoknade vremena. I to iz jedanaesterca. Doduše, penal je bio očigledan, ali je potrajalo dok je sudija konsultovao VAR sistem, nisu vredela ubeđivanja domaćih igrača, a vremešni centarfor iz Toga lagano je izvršio egzekuciju i tek trećim ligaškim golom u sezoni sprečio treći poraz Bašakšehira.

Da je ostalo 1:0 za Kajzeri bilo bi pravedno. Štaviše, imao je tim Kmeta Karamana zrelije šanse, situaciju da malo pre pogotka Adebajora sve reši iz kontre, ali nije mu se dalo. Ovako će ostati samo za uspomenu navijačima krajnje neobičan pogodak Samila Činaza koji je u 20. minutu prebacio loptu preko gol-linije – zadnjicom!

Usledio je pritisak Istanbul Bašakšehira i taj, već opisan, gol Adebajora za produžetak niza od 12 prvenstvenih duela bez poraza.

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Mičel Donald odigrao je ceo meč, dok je povremeni srpski reprezentativac Danijel Aleksić proveo na terenu 45 minuta drugog poluvremena u trijumfu Malatije nad Ankaragučuom.

TURSKA 1 - 26. KOLO: