ШПА: Дмитровић трагичар Еибара, скривио пенал у 91'!

А онда, колапс домаћина на "Ипуруи" и пораз у самом финишу. . .  Чудо на Ипуруи: Ваљдолид окренуо у судијској надокнади, Дмитровић направио пенал! За два минута од 1:0 до 1:2!

Фудбал 17.03.2019 | 15:30
"Матине" термин у Шпанији није пријао српском голману Марку Дмитровићу.

Први голман репрезентације Србије неопрезно је направио једанаестерац у 90. минуту утакмице док је његов Еибар имао предност (1:0), иако је у једном тренутку деловало да ће арбитар Хименез после консултације са ВАР собом одустати од те идеје.

Више од четири минута је трајала пауза, а судија је на крају показао на "белу" тачку јер је Дмитровић ногом саплео играча Ваљадолида, да би Верду погодио за поравнање.

Уследио је потпуни колапс Еибара који је само два минута касније постигао и победнички гол преко Гвардиоле, у одличној контри, тако да им се срећа овога пута осмехнула пошто су у претходном колу остали без ње у дуелу са Реал Мадридом.

ЕИБАР - ВАЉАДОЛИД 1:2 (0:0)

Домаћин са "Ипуруее" није успео тако да задржи предност коју им је донео Фабио Орељана у 54. минуту, а видећемо како ће овај кикс утицати на Марка Дмитровића.

Српски голман је добар део сезоне пропустио због повреде, потом се поново вратио међу стативе, а и у претходном колу Дмитровић није сјајно реаговао у дуелу са Алавесом, када је наивно покрио даљи угао и оставио јапанском фудбалеру Инуију велики простор за шут.

Дмитровић би требало да се појави на сутрашњем окупљању репрезентације Србије у Старој Пазови, а видећемо коме ће од голмана Крстајић указати шансу против Немачке и Португала.

Поред Дмитровића, на списку су Предраг Рајковић из Макабија и Никола Васиљевић из Радника.

Чудо се догодило у Баскији. Еибар, познат као добар домаћин, овог пута вас није испоштовао. Ваљадолид је направио мало изненађење у првом мечу данашњег програма у Примери, пошто је славио на Ипуруи. И то головима у судијској надокнади.

Када је сјајни Орељана погодио мрежу Ваљадолида после одличне колективне акције Еибара, чинило се да дилеме неће бити. Да ће Еибар наставити да гради мит о неосвојивој тврђави и новим бодовима стижи надомак Европе.

Међутим, финиш меча шокирао је домаћу публику. Све је почело у 87. минуту. Одлично је Оскар Плано утрчао у празан просто, и избегао офсајд замку. Стигао је до лопте пре репрезентативца Србије Марка Дмитровића који га после шута (лопта отипла поред гола( закачио по нози). Довољно да судија покаже на креч, а Верде да погоди мрежу.

Није ту био крај. Кренули су домаћи играчи грлом у јагоде, и брутално су кажњени. Лопту је на средини терена добио Серхио Гвардиола. Све је урадио сам. Носио је дуго лопту и онда је левом ногом пласирао поред Дмитровића.