ŠPA: Dmitrović tragičar Eibara, skrivio penal u 91'!

A onda, kolaps domaćina na "Ipurui" i poraz u samom finišu. . .  Čudo na Ipurui: Valjdolid okrenuo u sudijskoj nadoknadi, Dmitrović napravio penal! Za dva minuta od 1:0 do 1:2!

Fudbal 17.03.2019 | 15:30
"Matine" termin u Španiji nije prijao srpskom golmanu Marku Dmitroviću.

Prvi golman reprezentacije Srbije neoprezno je napravio jedanaesterac u 90. minutu utakmice dok je njegov Eibar imao prednost (1:0), iako je u jednom trenutku delovalo da će arbitar Himenez posle konsultacije sa VAR sobom odustati od te ideje.

Više od četiri minuta je trajala pauza, a sudija je na kraju pokazao na "belu" tačku jer je Dmitrović nogom sapleo igrača Valjadolida, da bi Verdu pogodio za poravnanje.

Usledio je potpuni kolaps Eibara koji je samo dva minuta kasnije postigao i pobednički gol preko Gvardiole, u odličnoj kontri, tako da im se sreća ovoga puta osmehnula pošto su u prethodnom kolu ostali bez nje u duelu sa Real Madridom.

EIBAR - VALJADOLID 1:2 (0:0)

Domaćin sa "Ipuruee" nije uspeo tako da zadrži prednost koju im je doneo Fabio Oreljana u 54. minutu, a videćemo kako će ovaj kiks uticati na Marka Dmitrovića.

Srpski golman je dobar deo sezone propustio zbog povrede, potom se ponovo vratio među stative, a i u prethodnom kolu Dmitrović nije sjajno reagovao u duelu sa Alavesom, kada je naivno pokrio dalji ugao i ostavio japanskom fudbaleru Inuiju veliki prostor za šut.

Dmitrović bi trebalo da se pojavi na sutrašnjem okupljanju reprezentacije Srbije u Staroj Pazovi, a videćemo kome će od golmana Krstajić ukazati šansu protiv Nemačke i Portugala.

Pored Dmitrovića, na spisku su Predrag Rajković iz Makabija i Nikola Vasiljević iz Radnika.

Čudo se dogodilo u Baskiji. Eibar, poznat kao dobar domaćin, ovog puta vas nije ispoštovao. Valjadolid je napravio malo iznenađenje u prvom meču današnjeg programa u Primeri, pošto je slavio na Ipurui. I to golovima u sudijskoj nadoknadi.

Kada je sjajni Oreljana pogodio mrežu Valjadolida posle odlične kolektivne akcije Eibara, činilo se da dileme neće biti. Da će Eibar nastaviti da gradi mit o neosvojivoj tvrđavi i novim bodovima stiži nadomak Evrope.

Međutim, finiš meča šokirao je domaću publiku. Sve je počelo u 87. minutu. Odlično je Oskar Plano utrčao u prazan prosto, i izbegao ofsajd zamku. Stigao je do lopte pre reprezentativca Srbije Marka Dmitrovića koji ga posle šuta (lopta otipla pored gola( zakačio po nozi). Dovoljno da sudija pokaže na kreč, a Verde da pogodi mrežu.

Nije tu bio kraj. Krenuli su domaći igrači grlom u jagode, i brutalno su kažnjeni. Loptu je na sredini terena dobio Serhio Gvardiola. Sve je uradio sam. Nosio je dugo loptu i onda je levom nogom plasirao pored Dmitrovića.