Вестбрук скандалозан, Нуркић и Лилард доминирали у поразу!

Кошаркаши Портланд Трејлблејезерса нису успели да победе Сан Антонио Спарсе упркос одличним партијама Јусуфа Нуркића и Демијана Лиларда.  Кокошков није свестан шта му се десило! Актуелни шампиони НБА лиге Голден Стејт Вориорси били су убедљиви на гостовању Оклахома Сити Тандеру и победили резултатом 110:88.

Кошарка 17.03.2019 | 10:45
Спарси су у Тексасу славили против Портланда резултатом 108:103.

"Мамузе" су меч решиле тек у последњој четвртини, коју су освојили резултатом 36:27, а Трејлблејзерси на крају нису успели да дођу ни до неизвесне завршнице.

Босанскохерцеговачки центар Нуркић је блистао и на крају имао 24 поена, 16 скокова и четири асистенције. Лилард је такође био одличан, са 34 поена, шест ухваћених лопти и пет асистенција.

Код Сан Антонија најбољи је био Демар Дерозан са 21 поеном и осам скокова, по 13 поена су имали Руди Геј и Дерик Вајт, а по 12 Пети Милс и Ламаркус Олдриџ.

Вориорси су се осветили Оклахоми на убедљивом поразу који су им нанели у Окленду крајем прошле године, те после победе над Хјустоном уписали и тријумф над још једним озбиљним противником у плеј-офу Запада.

Меч је практично решен у првом полувремену. "Ратници" су убацили 40 поена у првој четвртини, а после доста неефикасније друге деонице на полувреме отишли са +18.

У наставку игре Оклахома није имала решења, пре свега због скандалозне партије друге звезде екипе Расела Вестбрука.

Вестбрук је успео да постигне седам поена, те прибележи осам скокова и девет асистенција, али ће остати упамћен по томе што је шутирао 2 од 16. Није се прославио ни Пол Џорџ са својих 9/25, али је он имао и 29 поена и 13 скокова.

Стеф Кари је био најефикаснији код гостију и он је завршио са 33 поена. Прати га је Клеј Томпсон са 23 поена и осам скокова, 12+8 је имао Демаркус Казнс, док нико више није био двоцифрен у екипи Стива Кера.

Тим Игора Кокошкова, Финикс Санси, славио је на гостовању посрнулим Њу Орлеанс Пеликансима са 138:136 после продужетка у којем је виђена једна апсудрна сцена.

Санси су на минут до краја дошли до +3 кошем Девина Букера, али је уследио одговор Даријуас Милера и изједначење. Букер није успео да погоди нову тројку, а на другој страни је предност домаћину донео Џулијус Рендл.

Ипак, Букер се искупио за промашај и погодио за 122:122, па се отишло у продужетак након што су Пеликанси одиграли један катастрофалан напад.

У продужетку смо видели све и свашта.

Финикс је био у заостатку од једног поена и имао напад. Кели Убре је узео лопту и ослободио се човека, постигао кош, али је судија Џои Крофорд досудио фаул у нападу.

Уследио је фаул Санса. Френк Џексон је промашио друго бацање, али је уследио офанзиван скок. После новог фаула Финикса Џулијус Рендл је такође промашио једно слободно бацање, па је предност Пеликанса и даље била достижна, +3.

Букер је на 7,7 секунди до краја шутирао тројку за изједначење, али промашио цео обруч и изгледало је као да је утакмица коначно готова. Ипак, ни ту није био крај.

Елфрид Пејтон је направио грешку прилком убацивања лопте, па је Финикс добио још једну прилику да дође до поена. Џош Џексон је погодио тројку, коначно, а остало је 0,6 секунди до краја.

Тренер домаћина Алвин Џентри је у том тренутку хтео да затражи тајм-аут незнајући да је остао без истих. Ушао је натерен, ушао и у расправу са судијама, па је добио техничку... Букер је погодио казнено бацање, а Финикс је забележио неочекивани тријумф.

Најефикаснији код Санса био је Букер са 40 поена, 13 скокова и пет асистенција, док је Кокошкова још импресионирао и Убре са 32 поена.

У Пеликансима истакли су се Рендл са 21 поеном и 11 скокова и Елфрид Пејтон са трипл-даблом од 16 поена, 13 скокова и 16 асистенција.

Вашингтон Визардси успели су да победе Мемфис на домаћем паркету, 135:128.

Прва звезда екипе Бредли Бил још једном је показао да може да носи терет који постављају на њега у одсуству Џона Вола. Он је срушио Гризлисе са 40 поена (12/17 из игре), пет скокова и седам успешних додавања. Добар допринос дао је и Џабари Паркер који је имао 20 поена и 11 скокова.

На другој страни виђен је дабл-дабл Мајка Конлија од 28 поена и 12 асистенција, као и учинак од 22 поена и осам скокова Јонаса Валанчунаса.

Далас Маверикси су успели да победе и у одсуству најбољег играча екипе Луке Дончића. Они су били бољи од Кливленд Кавалирса на домаћем терену резултатом 121:116.

У Даласу се истакао донедавно члан Никса Тим Хардавеј са 22 поена, док је на другој страни најефикаснији био руки Колин Секстон са 28.

У последњем мечу дана Јута је победила Бруклин, код куће, 114:98.

Донован Мичел је био најефикаснији са 24 поена, а виђена је и одлична рола Рудија Гобера који је имао 23 поена и чак 17 скокова. Код гостију Спенсер Динвиди је имао 22, а Дианђело Расел 20 поена.