Цвајта: Какав шок у Хамбургу!

После 2:0 најгори гост лиге однео сва три бода! Келн има шансу да се осами на врху.

Фудбал 16.03.2019 | 19:00
Тек после данашњег резултата против Дармштата у Хамбургу могу да буду обашка захвални Хајденхајму на оном изненађењу синоћ против Унион Берлина. ХСВ је озбиљно кикснуо код куће, успевши да прокоцка великих 2:0 у судару са најлошијим гостом у лиги. Дармштат је остварио само једну победу на страни у целом првенству и притом свега још три пута успео да избегне пораз, али ево данас му је то пошло за руком против једног од најјачих тимова у Цвајти. Не, не да остане непоражен, већ да слави - 3:2.

Да је којим случајем Унион синоћ добио сада би био изједначен по броју бодова са ХСВ-ом, овако остао је на минус три. Али не треба сметнути с ума да некадашњи шампион Европе крајем идућег месеца иде у Берлин. наравно, и једни и други мораће до тада још доста тога да превале преко главе...

ХСВ је кренуо силовито и већ после 16 минута имао два гола вишка. Бакери Џата донео је предност домаћину у 5. минуту на додавање Озкана, да би Пјер Мишел Ласога недуго затим дуплирао са пенала - 2:0. Дуго је Хамбургер чувао тих 2:0. Чак ни после првог гола Марвина Мелема почетком другог дела није било панике, али онда у самом финишу... Кемпе осам минута пре краја погађа за 2:2 лепим ударцем из слободњака, да би Мелем другим поготком у судијској надокнади потпуно шокирао близу 55.000 људи Фолкспарк стадиону.

У источњачком дербију у Дрездену гостовао је Магдебург. Дуго су гости водили поготком Ротера, да би Розер четири минута пре краја поставио коначНих 1:1.

Сандхаузен је продубио кризу у Санкт Паулију, наневши други пораз Гусарима заредом - 4:0. То је резултат који такође иде на руку ХСВ-у, јер да је Паули добио пришао би поново градском ривалу на само четири бода заостатка...