Cvajta: Kakav šok u Hamburgu!

Posle 2:0 najgori gost lige odneo sva tri boda! Keln ima šansu da se osami na vrhu.

Fudbal 16.03.2019 | 19:00
Tek posle današnjeg rezultata protiv Darmštata u Hamburgu mogu da budu obaška zahvalni Hajdenhajmu na onom iznenađenju sinoć protiv Union Berlina. HSV je ozbiljno kiksnuo kod kuće, uspevši da prokocka velikih 2:0 u sudaru sa najlošijim gostom u ligi. Darmštat je ostvario samo jednu pobedu na strani u celom prvenstvu i pritom svega još tri puta uspeo da izbegne poraz, ali evo danas mu je to pošlo za rukom protiv jednog od najjačih timova u Cvajti. Ne, ne da ostane neporažen, već da slavi - 3:2.

Da je kojim slučajem Union sinoć dobio sada bi bio izjednačen po broju bodova sa HSV-om, ovako ostao je na minus tri. Ali ne treba smetnuti s uma da nekadašnji šampion Evrope krajem idućeg meseca ide u Berlin. naravno, i jedni i drugi moraće do tada još dosta toga da prevale preko glave...

HSV je krenuo silovito i već posle 16 minuta imao dva gola viška. Bakeri Džata doneo je prednost domaćinu u 5. minutu na dodavanje Ozkana, da bi Pjer Mišel Lasoga nedugo zatim duplirao sa penala - 2:0. Dugo je Hamburger čuvao tih 2:0. Čak ni posle prvog gola Marvina Melema početkom drugog dela nije bilo panike, ali onda u samom finišu... Kempe osam minuta pre kraja pogađa za 2:2 lepim udarcem iz slobodnjaka, da bi Melem drugim pogotkom u sudijskoj nadoknadi potpuno šokirao blizu 55.000 ljudi Folkspark stadionu.

U istočnjačkom derbiju u Drezdenu gostovao je Magdeburg. Dugo su gosti vodili pogotkom Rotera, da bi Rozer četiri minuta pre kraja postavio konačNih 1:1.

Sandhauzen je produbio krizu u Sankt Pauliju, nanevši drugi poraz Gusarima zaredom - 4:0. To je rezultat koji takođe ide na ruku HSV-u, jer da je Pauli dobio prišao bi ponovo gradskom rivalu na samo četiri boda zaostatka...