Цвајта: Келну и Хамбургу с љубављу из Хајденхајма!

Унион кикснуо, Кил напредује у борби за бараж.

Фудбал 15.03.2019 | 21:40
Велику услугу направио је вечерас Хајденхајм фудбалерима Келна и ХСВ-а који ће у случају тријумфа овог викенда моћи да се одлепе на лепу разлику трећепласираном Униону из Берлина.

То значи да ће осам кола пре краја великани стећи важну предност у трци за две директне карте за Бундеслигу после пораза Униона на гостовању од 2:1.

Иако су фудбалери из Берлина играли добро, посебно у првом полувремену када су повели преко СловенцаРоберта Жуља већ у 23. минуту, Хајденхајм им је подвалио у наставку када је за само десетак минута потпуно преокренуо резултат голвовима Глацела у 48. и Шнатерера у 56. минуту.

Тријумф маленог клуба с југа Немачке не само што је помогао водећем тандему већ је и њих приближио борби за треће место и бараж који се налази на пет бодова.

Важну победу у трци за бараж забележили су и фудбалери Кила који су на свом терену демолирали Ерцгебирге Ауе са чак 5:1. Блистао је нападачки тандем Хонзак-Бенеш који је лако матирао немоћне госте и прекинуо им серију од две везане победе.

НЕМАЧКА 2 - 26. коло