Чемпионшип: Пета у низу за пјесму Канаринаца!

Милвол се пробудио. . .  Норич све ближи пласману у Премијер лигу.

Фудбал 13.03.2019 | 23:31
Чује се песма Канаринаца на Кероу роуду. Пета победа заредом, Премијер лига је после сваког кола све ближа. Норич је у 37. колу на свом стадиону савладао Хал са 3:2 и сачувао лидерску позицију на табели Чемпионшипа.

Рекло би се – рутинска победа. После 15 минута игре већ је било 2:0 за Норич, Стиперман и Буендиа су повели Канаринце ка новом тријумфу. То је пети у низу. Елита је на видику…

Вест  Бромвич је остао без менаџера, а тај шок ефекат је донео резултат. Тим из Бирмингема је код куће победио Свонси са 3:0. После три утакмице без тријумфа, ВБА се пробудио и поставио добру подлогу неком новом тренеру за бараж. Можда то буде и Славиша Јокановић…

Мидлзбро је сам себи закомпликовао живот у борби за плеј-оф. Водио је код куће против Престона, али је црвени картон који је добио Ајала све окренуо наглавачке. Само два минута су била потребна гостима да изједначе, а онда су у финишу и дошли до другог, победоносног гола. Између Мидлзброа и Бристола, који је први испод црте, сада су три бода разлике.

Две драгоцене победе “дављеника”. Ротерам је и даље испод црте, али три бода на гостовању код Квинс Парк Ренџерса потпуно су га укључила у борбу за опстанак. У следећем колу у Јоркшир долази лидер Норич, биће то утакмица у којој ће све да “пуца”.

И Милвол се тргао. Такође у гостима. Лавови су освојили Бирмингем и уписали победу после четири пораза у низу. Сада су на бод изнад црте. Ипак, лакше се дише. Види се светло на крају тунела.