Čempionšip: Peta u nizu za pjesmu Kanarinaca!

Milvol se probudio. . .  Norič sve bliži plasmanu u Premijer ligu.

Fudbal 13.03.2019 | 23:31
Čuje se pesma Kanarinaca na Kerou roudu. Peta pobeda zaredom, Premijer liga je posle svakog kola sve bliža. Norič je u 37. kolu na svom stadionu savladao Hal sa 3:2 i sačuvao lidersku poziciju na tabeli Čempionšipa.

Reklo bi se – rutinska pobeda. Posle 15 minuta igre već je bilo 2:0 za Norič, Stiperman i Buendia su poveli Kanarince ka novom trijumfu. To je peti u nizu. Elita je na vidiku…

Vest  Bromvič je ostao bez menadžera, a taj šok efekat je doneo rezultat. Tim iz Birmingema je kod kuće pobedio Svonsi sa 3:0. Posle tri utakmice bez trijumfa, VBA se probudio i postavio dobru podlogu nekom novom treneru za baraž. Možda to bude i Slaviša Jokanović…

Midlzbro je sam sebi zakomplikovao život u borbi za plej-of. Vodio je kod kuće protiv Prestona, ali je crveni karton koji je dobio Ajala sve okrenuo naglavačke. Samo dva minuta su bila potrebna gostima da izjednače, a onda su u finišu i došli do drugog, pobedonosnog gola. Između Midlzbroa i Bristola, koji je prvi ispod crte, sada su tri boda razlike.

Dve dragocene pobede “davljenika”. Roteram je i dalje ispod crte, ali tri boda na gostovanju kod Kvins Park Rendžersa potpuno su ga uključila u borbu za opstanak. U sledećem kolu u Jorkšir dolazi lider Norič, biće to utakmica u kojoj će sve da “puca”.

I Milvol se trgao. Takođe u gostima. Lavovi su osvojili Birmingem i upisali pobedu posle četiri poraza u nizu. Sada su na bod iznad crte. Ipak, lakše se diše. Vidi se svetlo na kraju tunela.