Бундеслигашка рачуница...

Може ли мајсторица одлучи шампионску трку Бајерна и Борусије? Бодовно поравнати. Гол разлика врло близу!

Фудбал 13.03.2019 | 22:30
Јавност је приметила у 25. колу. Боло је очи. Јер на тих девет минута Бајерн и Борусија су имали апсолутно идентичан учинак и то не само кад су бодови у питању. Ту сада исти, и једни и други су освојили по 57 бодова. Бајерн има нешто бољу гол разлику - 62:27 наспрам Борусијиних 61:28.Током тих девет минута и ту су били исти: 59:27. А шта би се десило кад би тако било и на крају 34. кола?

Ретко се дешава, али правилник предвиђа и такве ситуације. У Немачкој каже да би теоретски могла да одлучује и мајсторица, мада је реалније да пресудан буде број датих голова на гостовањима. Како било, правила кажу…

► Ако су тимови поравнати по бодовима одлучује боља гол разлика.

► Ако је и гол разлика иста, одлучује већи број голова

► Ако су тимови и ту једнаки онда одлучује учинак у међусобним дуелима (ове сезоне Борусија је у Дортмунду савладала Бајерн са 3:2).

► Ако је и учинак у међусобним дуелима исти одлучује број голова на гостовањима, а ту је Бајерн већ много бољи, пошто на страни има гол разлики 33:15, док је Борусија на 18:10, уз утакмицу мање додуше.

► Ако нит у нема разлике, играће се мајсторица на неутралном терену.

Мало вероватно, али какав би то спектакл био!