Bundesligaška računica...

Može li majstorica odluči šampionsku trku Bajerna i Borusije? Bodovno poravnati. Gol razlika vrlo blizu!

Fudbal 13.03.2019 | 22:30
Javnost je primetila u 25. kolu. Bolo je oči. Jer na tih devet minuta Bajern i Borusija su imali apsolutno identičan učinak i to ne samo kad su bodovi u pitanju. Tu sada isti, i jedni i drugi su osvojili po 57 bodova. Bajern ima nešto bolju gol razliku - 62:27 naspram Borusijinih 61:28.Tokom tih devet minuta i tu su bili isti: 59:27. A šta bi se desilo kad bi tako bilo i na kraju 34. kola?

Retko se dešava, ali pravilnik predviđa i takve situacije. U Nemačkoj kaže da bi teoretski mogla da odlučuje i majstorica, mada je realnije da presudan bude broj datih golova na gostovanjima. Kako bilo, pravila kažu…

► Ako su timovi poravnati po bodovima odlučuje bolja gol razlika.

► Ako je i gol razlika ista, odlučuje veći broj golova

► Ako su timovi i tu jednaki onda odlučuje učinak u međusobnim duelima (ove sezone Borusija je u Dortmundu savladala Bajern sa 3:2).

► Ako je i učinak u međusobnim duelima isti odlučuje broj golova na gostovanjima, a tu je Bajern već mnogo bolji, pošto na strani ima gol razliki 33:15, dok je Borusija na 18:10, uz utakmicu manje doduše.

► Ako nit u nema razlike, igraće se majstorica na neutralnom terenu.

Malo verovatno, ali kakav bi to spektakl bio!