ХОЛ: Оркан Кокчу - Фајенордов залог за будућност!

Талентовани 18-годишњак донео бод великану из Ротердама против Витесеа.

Фудбал 11.03.2019 | 08:00
Титула је изгубљена, долазак новог тренера Јапа Стама већ уговорен, па ће Фајенорд финиш сезоне искористити за припрему будућности.

Наравно, приоритет је обезбедити и треће место како не би морали на Де Кајпу да се млате са баражом за Европу, али и бод освојен данас на гостовању у Арнему против солидног Витесеа (1:1) приближиће их том циљу. Занимљив дуел одиграли су на Жерледому ови ривали, и једни и други имали су шансе да се домогну победе, али је на крају реми можда и најпоштенији исход после свега виђеног.

Гости су били бољи у првом полувремену, а до предности су стигли у надокнади поготком талентованог Оркуна Кокчуа. Млади 18-годишњи холандски везиста турског порекла постигао је данас други погодак у сезони, у којој му Ђовани Ван Бронкхорст повремено указује шансу, и показао да ће будући тренер моћи озбиљно да рачуна на њега.

Ипак, само што је лопта кренула с центра у другом полувремену и домаћи навијачи су се радовали. Мохамед Дауда искористио је смушеност штоперског тандема гостију, ушуњао се између њих и матирао гостујућег голмана Дела за коначних 1:1.

После овог ремија Фајенорд остаје трећи са три бода предности у односу на АЗ Алкмар који је раније током поподнева ремизирао као гост са Цволеом.

ХОЛАНДИЈА 1 - 25. коло