HOL: Orkan Kokču - Fajenordov zalog za budućnost!

Talentovani 18-godišnjak doneo bod velikanu iz Roterdama protiv Vitesea.

Fudbal 11.03.2019 | 08:00
Titula je izgubljena, dolazak novog trenera Japa Stama već ugovoren, pa će Fajenord finiš sezone iskoristiti za pripremu budućnosti.

Naravno, prioritet je obezbediti i treće mesto kako ne bi morali na De Kajpu da se mlate sa baražom za Evropu, ali i bod osvojen danas na gostovanju u Arnemu protiv solidnog Vitesea (1:1) približiće ih tom cilju. Zanimljiv duel odigrali su na Žerledomu ovi rivali, i jedni i drugi imali su šanse da se domognu pobede, ali je na kraju remi možda i najpošteniji ishod posle svega viđenog.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, a do prednosti su stigli u nadoknadi pogotkom talentovanog Orkuna Kokčua. Mladi 18-godišnji holandski vezista turskog porekla postigao je danas drugi pogodak u sezoni, u kojoj mu Đovani Van Bronkhorst povremeno ukazuje šansu, i pokazao da će budući trener moći ozbiljno da računa na njega.

Ipak, samo što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu i domaći navijači su se radovali. Mohamed Dauda iskoristio je smušenost štoperskog tandema gostiju, ušunjao se između njih i matirao gostujućeg golmana Dela za konačnih 1:1.

Posle ovog remija Fajenord ostaje treći sa tri boda prednosti u odnosu na AZ Alkmar koji je ranije tokom popodneva remizirao kao gost sa Cvoleom.

HOLANDIJA 1 - 25. kolo