Јокић пунио колоне у побједи и историјској вечери Леброна!

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су на гостовању Лос Анђелес Лејкерсе резултатом 115:99.  Леброн стигао Џордана, али плеј-оф тешко. . . ! У поразу од Денвера код куће, "Кинг" је убацио 31 поен и тако претекао најбољег играча свих времена на вечној листи НБА стрелаца, али су Лејкерси четвртим поразом у низу практично "одустали" од плеј-офа.  Хејворд утишао Сакраменто – Богдановићу и Бјелици измиче плеј-оф! Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су у неизвесној завршници од Бостон Селтикса са 111:109.

Кошарка 07.03.2019 | 10:15
Српски кошаркаш Никола Јокић није форсирао на овој утакмици, већ је разигравао саиграче и доминирао под обручима.

Центар Нагетса на терену је провео 35 минута и ка кошу је упутио само пет шутева (3/5), а меч је завршио са учинком од 12 поена, 17 скокова, 8 асистенција и три украдене лопте.

Јокић је одиграо сјајну свестрану партију и франшиза из Колорада уписала је 43. тријумф у 65 одиграних мечева.

Упркос поразу, вече у Лос Анђелесу обележио је "Краљ" Леброн Џејмс који је надмашио свог идола и узора, Мајкла Џордана, по броју постигнутих поена у лигашком делу сезоне.

Џејмс је утакмицу завршио са 31 поеном (13/22), седам скокова и седам асистенција, и сада има укупно 32.311, 19 поена више од најбољег кошаркаша свих времена (32.292).

Оваква партија Леброна није помогла очајним Лејкерсима, који су претрпели 35. пораз у сезони и велика је вероватноћа да неће играти у плеј-офу. Сва је прилика да ће се то десити и Џејмс ће по први пут још од 2005. године пропустити доигравање.

Најефикаснији кошаркаш у победничком саставу био је Вил Бартон са 23 поена, а пратили су га Џамал Мари и Гери Херис са по 19, и Пол Милсап са 16 поена и 8 скокова.

Нагетси су другопласирани на Западу са скором 43/21, док су Лејкерси десето са 30/35.

Леброн Џејмс положио је лопту у кош Денвер Нагетса у другој четвртини, постигао 14. поен на мечу и тако претекао најбољег кошаркаша свих времена, Мајкла Џордана, на вечној листи НБА стрелаца.

"Кингу" је било потребно 13 поена како би се пробио на четврто место иза Кобија Брајанта, Карла Малоуна и вишедеценијског лидера, Карима Абдул-Џабара, али су исте ноћи Лос Анђелес Лејкерси доживели четврти узастопни, а осми пораз у последњих десет утакмица чиме су додатно умањили шансе да се пласирају у плеј-оф.

Уз 12 поена, 17 скокова и осам асистенција Николе Јокића, домаћин у "Стејплс центру" није стигао ни до "стотке" - 99:115.

Џејмс је утакмицу одиграо у патикама на којима је било написано "Хвала Ем-Џеј", што је био својеврстан омаж легенда која је носила број "23", исти који је један од најбољих кошаркаша свих времена изабрао када је 2003. као први пик постао члан Кливленд Кавалирса.

Сада већ ветеран, играч који је у 34. години решио да се пресели на Запад и опроба у јачој од две конференције, почео је утакмицу са четири промашаја за три поена и узбуркао страсти на трибинама "Стејплса", али су две везане тројке покренуле и њега и публику и екипу, па се умало догодило да су Нагетси у финишу пропустили 23 поена предности.

Нису, јер је тренер Мајкл Малоун на време приметио опасност, позвао тајм-аут, "нацртао" неколико акција, вратио лидере на паркет и добио меч којим се Денвер одмакао од трилинга екипа са скором 39-25: Хјустон Рокетс, Оклахома Сити Тандер, Портланд Трејблејзерс.

У овом тренутку, Денверу су ближи водећи Голден Стејт Вориорси, који имају победу више и пораз мање.

10. Елвин Хејс 27.313 / 21,0

Хејворд утишао Сакраменто – Богдановићу и Бјелици измиче плеј-оф! Кошаркаши Сакраменто Кингса поражени су у неизвесној завршници од Бостон Селтикса са 111:109.

Кингси су доживели шести пораз у последњих осам утакмица и плеј-оф им се чини све даље и даље.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић одиграо је добру партију, пошто је за 28 минута остварио учинак од 14 поена (5/9), четири скока и три асистенције, док је Немања Бјелица убацио свега пет поена за 30 минута.

Богдановић је на минут до краја меча морао да изађе из због шесте личне грешке, која је по многим коментарима неправедно досуђена.

Херој Селтикса био је Гордон Хејворд који је на две секунде до краја постигао двојку, чиме је донео круцијалну предност екипи (111:109).

Кингси су имали времена и тајм-аут, међутим Херисон Барнс није успео да погоди за победу и тим Дејва Јејгера доживео је 32. пораз.

Најефикаснији у пораженом саставу био је Барнс са 24 поена, уз то је имао осам скокова, пратио га је Бади Хилд са 23, док је Диерон Фокс имао 16 поена и седам асистенција.

Код гостију Џејсон Тејтум је убацио 24, Ал Хорфорд је остварио дабл-дабл (21п, 11ск), Мори је убацио 19, док је поменути Хејворд имао 12 поена.

Сакраменто сада има скор од 32/32, док је Бостон на 40/26.

БОГДАНОВИЋ СА КЛУПЕ ГЛЕДАО ДРАМУ У КАЛИФОРНИЈИ

Нешто боље шансе за плеј-оф, али не и бољу форму од Лејкерса, имају Сакраменто Кингси који су рано јутрос изгубили код куће у драматичној завршници са Бостон Селтиксима.

Свега 24 часа након што су у Оукланду нанели Стиву Керу најубедљивији пораз у тренерској каријери и у 48 минута открили уочљиве проблеме у редовима Вориорса, момци тренера Бреда Стивенса савладали су и "краљеве" поенима Гордона Хејворда на две секунде до краја након чега је уследио тајм-аут Дејва Јергера и специјал за Харисона Барнса, али...

...његов шут за победу са скоро девет метара погодио је таблу - 109:111.

Богдан Богановић због шест личних грешака није био на паркету у последњем минуту меча (14 поена, 4 скока, три асистенције за 28 минута), који је трајао "вечност", али јесте Немања Бјелица који је из игре 1 на 1 "шмекерски" набацио алеј-ап закуцавање Вилију Коли-Стајну за 106:107 на 26 секунди до краја.

У наредној одбрани, Кингси су одиграли одличан пресинг на Маркусу Смарту, избили лопту беку Бостона, али пожртвовани Бјелица у паду на паркет није успео да је пошаље до саиграча, већ само "врати" још једном Маркусу, Морису.

Тејтум је предводио Бостон са 24 поена, Ал Хорфорд убацио 21, а Морис 19 поена. Код Кингса најефкаснији је био Барнс са 24 поена, Хилд је уписао 23, а Коли-Стајн 19 поена. Бјелица је за 30 минута на терену уписао по пет поена и скокова и по две украдене лопте и блокаде.

Како Сакраменто у том тренутку још није био у бонусу, Стивенс је тражио акцију за Џејсона Тејтума који је пре тога погодио невероватни "степ бек" шут са једне ноге после ролинга (и преко руке противника). Млади ас је брзо фаулиран и након тога био прецизан са линије пенала за 106:109, међутим то није био крај неизвесностима у престоници Калифорније...

Кингси су имали 15 секунди за акцију, тражили су и пронашли позицију за Бадија Хилда, ког је Хејвор наизглед неприметно погурао телом приликом скок шута - што су судије наравно виделе - па је на перспективном беку био нелагодан задатак, да из три пенала изједначи резултат на свега 7,6 секунди до краја.

Урадио је, прилично самоуверено, али потом одиграо недовољно агресивну одбрану на Хејворду у његовом "цоаст то цаост" продору на леву страну, одакле је потом погодио тежак шут за коначних 109:111.

На то, "краљеви" нису имали одговор па су се вратили на округлих 50 одсто успешности.

На Истоку би то било сасвим довољно за плеј-оф, на Западу не, па ће 13-годишње ишчекивање елиминационих утакмица у Сакраменту бити највероватније настављено и наредне сезоне.

Кингси су тим са најдужим низом сезона без пласмана у "нокаут" фазу. Серија је започета одласком Рика Аделмана са клупе у сезони 2005/06.

Дончић 31+11 у поразу, трећа победа заредом Кокошкова! Кошаркаши Далас Маверикса поражени на гостовању у Вашингтону од Визардса са 132:123.

Репрезентативац Словеније Лука Дончић одиграо је сјајну партију, али то није било довољно Мавсима да избегну пораз.

Некадашњи играч Реал Мадрида меч је завршио са 31 поеном (11/26), 11 скокова, седам асистенција и четири украдене лопте.

Пратио га је Двај Пауел са 26 поена и 10 скокова, док је Џастин Џексон убацио 18 за 25 минута.

Све то било је недовољно да се зауставе Бредли Бил и компанија. Овогодишњи Ол-стар Визардса остварио је учинак од 30 поена, седам скокова и осам асистенција.

Саторански имао је дабл-дабл (14п и 11ас), док је Џабари Паркер постигао 20 поена и уз то је имао девет скокова. Вашингтон има скор 27/37, баш као и Далас.

Кошаркаши Финикс Санса остварили су трећу победу заредом. После Лејкерса и Бакса, на ред су дошли Никси који су поражени са 107:96.

Екипу Игора Кокошкова предводио је сјајни Девин Букер са 41 поеном, пет скокова и четири асистенција. Пратили су га Убре са 18, Џонсон са 14 и Ејтон са само десет поена.

У пораженом саставу Диандре Џордан имао је дабл-дабл (17п и 14ск), док су по 15 постигли Смит јуниор, Дотскон и Вонле.

Кошаркаши Чикага су на свом терену били бољи од Филаделфије са 108:107. Булсима је тријумф донео Зек Лавин 1,6 секунди пре краја, а он је уједно био и најефикаснији у победничком тиму са 39 поена.

Њега су најбоље пратили Робин Лопес са 19 и а Ото Портер јуниор са 15 постигунутих поена.

У редовима Филаделфије истакао се Џими Батлер са 22 поена, Бен Симонс је додао 18, а Џеј Џеј Редик 15 поена. Српски центар Бобан Марјановић пропустио је и овај меч због повреде.

Кошаркаши Детроита победили су Минесоту са 131:114 предвођени Андреом Драмондом који је уписао 31 поен и 15 скокова.

Пистонси су "ухватили" одличну форму и тренутно су седми на Истоку.

У пораженом саставу Карл Ентони Таунс је постигао 24 поена, док је хрватски кошаркаш Дарио Шарић постигао осам и имао је седам скокова.

Мајами је славио против Шарлота са 91:84 за трећи тријумф у низу.

Сан Антонио је уписао четврту узастопну победу пошто је био бољи од Атланте са са 111:104.

Бруклин је победио Кливленд са 113:107 предвођен Спенсером Динвидијем који је 12 од својих 28 поена убацио у последњој четвртини.

/Џејмс 31, 7 ск, 7 ас - Јокић 12, 17 ск, 8 ас/

Исток: Милвоки 48-16, Торонто 46-19, Индијана 42-23, Филаделфија 41-24, Бостон 40-26, Детроит 32-31, Бруклин 34-33, Мајами 30-34, Орландо 30-36, Шарлот 29-35, Вашингтон 27-37, Атланта 22-44, Чикаго 19-47, Кливленд 16-49, Њујорк 13-52.

Запад: Голден Стејт 44-20, Денвер 43-21, Хјустон 39-25, Оклахома 39-25, Портланд 39-25, Јута 37-27, Сан Антонио 37-29, Л. А. Клиперс 37-29, Сакраменто 32-32, Минесота 30-35, Л. А. Лејкерс 30-35, Њу Орлеанс 30-37, Далас 27-37, Мемфис 26-40, Финикс 15-51.

Извор: Б92/мондо.рс