БЕЛ: Андерлехтове муке у борби за плеј-оф!

Локерен избачен из лиге! Бриселски великан послао домаћина у нижи ранг - 1:2 (0:1).

Фудбал 03.03.2019 | 23:33
Андерлехт је наставио потеру за пласманом у плеј-оф белгијског шампионата, а тријумф на гостовању у Локерену од 2:1 приближиће фудбалер Фреда Рутена коначном циљу. Опуштања никако не сме да буде у преостале две утакмице, још две победе гарантују бриселском великану сигуран пласман у доигравање за највиши пласман у наставку сезоне без обзира на остале резултате.

Вечерас су играли добро, на време дали голове, али и опет испољили стару бољку да у финишу губе концентрацију и примају лако голове. Срећом по њих, Локерен није имао снаге за поптуни преокрет иако је запретио великану поготком Севалоса у 81. минуту.

Госте је у вођство довео Хрват Сантини у 15. минуту, док је на 2:0 повисио резервиста Геркенс у 67. Изгледало је да ће Андерлехт мирно привести ову утакмицу крају, али је Локерен у завршници покушао да дође и до другог гола и да поквари посао гостима.

Истовремено, Локерену је пораз значио и елиминацију из елитног ранга, што се на крају и догодило по последњем судијском звиждуку. Андерлехт после 28. кола има бод више од Гента у борби за шесто место док је Локерен и званично испао из елите, па ће у наредна два кола играти само за част.

БЕЛГИЈА 1 - 28. коло