BEL: Anderlehtove muke u borbi za plej-of!

Lokeren izbačen iz lige! Briselski velikan poslao domaćina u niži rang - 1:2 (0:1).

Fudbal 03.03.2019 | 23:33
Anderleht je nastavio poteru za plasmanom u plej-of belgijskog šampionata, a trijumf na gostovanju u Lokerenu od 2:1 približiće fudbaler Freda Rutena konačnom cilju. Opuštanja nikako ne sme da bude u preostale dve utakmice, još dve pobede garantuju briselskom velikanu siguran plasman u doigravanje za najviši plasman u nastavku sezone bez obzira na ostale rezultate.

Večeras su igrali dobro, na vreme dali golove, ali i opet ispoljili staru boljku da u finišu gube koncentraciju i primaju lako golove. Srećom po njih, Lokeren nije imao snage za poptuni preokret iako je zapretio velikanu pogotkom Sevalosa u 81. minutu.

Goste je u vođstvo doveo Hrvat Santini u 15. minutu, dok je na 2:0 povisio rezervista Gerkens u 67. Izgledalo je da će Anderleht mirno privesti ovu utakmicu kraju, ali je Lokeren u završnici pokušao da dođe i do drugog gola i da pokvari posao gostima.

Istovremeno, Lokerenu je poraz značio i eliminaciju iz elitnog ranga, što se na kraju i dogodilo po poslednjem sudijskom zvižduku. Anderleht posle 28. kola ima bod više od Genta u borbi za šesto mesto dok je Lokeren i zvanično ispao iz elite, pa će u naredna dva kola igrati samo za čast.

BELGIJA 1 - 28. kolo