ЕП: Јованчевићу европска бронза и рекорд Србије!

Српски атлетичар Страхиња Јованчевић освојио је бронзану медаљу на Европском првенству у дворани у Глазгову.

Остали спортови 03.03.2019 | 16:30
Српски атлетичар Страхиња Јованчевић освојио треће место у финалу скока у даљ на дворанском Европском првенству у Глазгову. Срушио је рекорд Даниала Јахића из 1999. године.

Млади скакач у даљ је феноменалним скоком од 8,03 метара поставио нови национални рекорд и тако донео прву медаљу нашој атлетици на овом такмичењу.

Страхиња је скакао изванредно, већ у првој серији је стигао до даљине од 7,79, да би до бронзане медаље стигао у петој серији поменутим скоком од 8,03 метара.

Златну медаљу је освојио Грк Милтиадис Тентоглу који је са 8.38 остварио најбољи резултат у свету ове сезоне. То је уједно и нови национални рекорд Грчке

Други је био Швеђанин Тобијас Монтлер Нилсон који је у првој серији скочио 8,17.

БРАВО СТРАХИЊА, БРАВО СРБИЈА!

Страхиња Јованчевић освојио је бронзану медаљу на Европском дворанском првенству у Глазгову у скоку у даљ!

Јованчевић је до највећег успеха у каријери стигао у првом финалу на великом такмичењу, и тоновим рекордом Србије!

У петој серији скочио је 8,03 метра и за 18 центиметара поправио је лични рекорд.

Он је срушио досадашњи рекорд Србије у дворани, који је држао Даниал Јахић резултатом 8,02 метара од фебруара 1999. године, постигнутог на такмичењу у Атини.

Златну медаљу у скоку у даљ у Глазгову освојио је Грк Милтиадис Тентоглу најбољим резултатом сезоне у свету - 8,38 метара, а сребро је припало Тобијасу Нилсону Монтлеру из Шведске, који је скочио 8,17 метара.

Надамо се да је Јованчевић фантастичним резултатом само најавио сјајан дан за Србију у Глазгову.

Србија ће данас имати још два представника у финалу на ЕП у дворани у Шкотској.

Вечерас ће европско злато, такође у скоку у даљ, бранити Ивана Шпановић, док ће у трци на 1.500 метара наступати Амела Терзић.

Извор: Б92/мондо.рс