EP: Jovančeviću evropska bronza i rekord Srbije!

Srpski atletičar Strahinja Jovančević osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani u Glazgovu.

Ostali sportovi 03.03.2019 | 16:30
Srpski atletičar Strahinja Jovančević osvojio treće mesto u finalu skoka u dalj na dvoranskom Evropskom prvenstvu u Glazgovu. Srušio je rekord Daniala Jahića iz 1999. godine.

Mladi skakač u dalj je fenomenalnim skokom od 8,03 metara postavio novi nacionalni rekord i tako doneo prvu medalju našoj atletici na ovom takmičenju.

Strahinja je skakao izvanredno, već u prvoj seriji je stigao do daljine od 7,79, da bi do bronzane medalje stigao u petoj seriji pomenutim skokom od 8,03 metara.

Zlatnu medalju je osvojio Grk Miltiadis Tentoglu koji je sa 8.38 ostvario najbolji rezultat u svetu ove sezone. To je ujedno i novi nacionalni rekord Grčke

Drugi je bio Šveđanin Tobijas Montler Nilson koji je u prvoj seriji skočio 8,17.

BRAVO STRAHINJA, BRAVO SRBIJA!

Strahinja Jovančević osvojio je bronzanu medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glazgovu u skoku u dalj!

Jovančević je do najvećeg uspeha u karijeri stigao u prvom finalu na velikom takmičenju, i tonovim rekordom Srbije!

U petoj seriji skočio je 8,03 metra i za 18 centimetara popravio je lični rekord.

On je srušio dosadašnji rekord Srbije u dvorani, koji je držao Danial Jahić rezultatom 8,02 metara od februara 1999. godine, postignutog na takmičenju u Atini.

Zlatnu medalju u skoku u dalj u Glazgovu osvojio je Grk Miltiadis Tentoglu najboljim rezultatom sezone u svetu - 8,38 metara, a srebro je pripalo Tobijasu Nilsonu Montleru iz Švedske, koji je skočio 8,17 metara.

Nadamo se da je Jovančević fantastičnim rezultatom samo najavio sjajan dan za Srbiju u Glazgovu.

Srbija će danas imati još dva predstavnika u finalu na EP u dvorani u Škotskoj.

Večeras će evropsko zlato, takođe u skoku u dalj, braniti Ivana Španović, dok će u trci na 1.500 metara nastupati Amela Terzić.

Izvor: B92/mondo.rs