ТУР: Фенербахче побјегао из црвене зоне!

Истанбул на ногама! Мозес са креча спречио нову сензацију! Пет голова и победа у фото-финишу!

Фудбал 03.03.2019 | 11:30
Мирисало је на још један реми и четврту узастопну утакмицу без победе, али Фенербахче сада може да одахне. Ризе је умало продубио јаз у редовима посрнулог гиганта, али је спас у последњи час донео Виктор Мозес са креча – 3:2 (2:1).

Каквих 90 минута лудила у Истанбулу! Од првог, до последњег момента утакмица је пленила узбуђењем и неизвесношћу, али се на крају завршило најбоље по Фенербахче. Већ у 4. минуту Калдирим је почастио госте и тако ставио додатни терет на леђа комплетног тима. Ипак, од тог потогка Фенербахче је кренуо максимално и прегазио је Ризе до полувремена. То се пренело и на семафор, где је стајао резултат 2:1 после голова Сердара Азиза у 20, односно Роберта Солдада у 40. минуту.

Изгледало је да ће црвени картон Ризеовог десног бека Миколе Морозјука у финишу првог дела дефинитивно одредити даљи ток утакмице, али то није био случај. Ризе се ни у једном тренутку није предавао, због тога је био награђен новим поготком и трачком наде да би бод могао да се извуче. Стрелац је био Дарио Мелњак у 55. минуту.

Неизвесност је трајала све до последњих тактова сусрета, када је Мозес са беле тачке затресао мрежу, после чега је свима лакнуло... Фенербахче је после месец дана поново у сигурној зони, али је далеко од тога да избори опстанак. Пред некадашњим шампионом Турске је дугачак и трновит пут...

ТУРСКА 1 - 24. КОЛО: