TUR: Fenerbahče pobjegao iz crvene zone!

Istanbul na nogama! Mozes sa kreča sprečio novu senzaciju! Pet golova i pobeda u foto-finišu!

Fudbal 03.03.2019 | 11:30
Mirisalo je na još jedan remi i četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobede, ali Fenerbahče sada može da odahne. Rize je umalo produbio jaz u redovima posrnulog giganta, ali je spas u poslednji čas doneo Viktor Mozes sa kreča – 3:2 (2:1).

Kakvih 90 minuta ludila u Istanbulu! Od prvog, do poslednjeg momenta utakmica je plenila uzbuđenjem i neizvesnošću, ali se na kraju završilo najbolje po Fenerbahče. Već u 4. minutu Kaldirim je počastio goste i tako stavio dodatni teret na leđa kompletnog tima. Ipak, od tog potogka Fenerbahče je krenuo maksimalno i pregazio je Rize do poluvremena. To se prenelo i na semafor, gde je stajao rezultat 2:1 posle golova Serdara Aziza u 20, odnosno Roberta Soldada u 40. minutu.

Izgledalo je da će crveni karton Rizeovog desnog beka Mikole Morozjuka u finišu prvog dela definitivno odrediti dalji tok utakmice, ali to nije bio slučaj. Rize se ni u jednom trenutku nije predavao, zbog toga je bio nagrađen novim pogotkom i tračkom nade da bi bod mogao da se izvuče. Strelac je bio Dario Melnjak u 55. minutu.

Neizvesnost je trajala sve do poslednjih taktova susreta, kada je Mozes sa bele tačke zatresao mrežu, posle čega je svima laknulo... Fenerbahče je posle mesec dana ponovo u sigurnoj zoni, ali je daleko od toga da izbori opstanak. Pred nekadašnjim šampionom Turske je dugačak i trnovit put...

TURSKA 1 - 24. KOLO: