Чемпионшип: Норич повратио прво мјесто!

Опет га дао Пуки! Финац наставио нестварну голгетерску серију, Канаринци на путу за Премијер лигу.

Фудбал 03.03.2019 | 09:00
Норич није дозволио Лидсу да се предуго шепури на врху Чемпионшипа па је победом у гостима над Милволом од 3:1 вратио предност од два бода.

Није им било лако, жилави лондонски тим успео је у финишу првог полувремена да се врати у меч и изједначи на 1:1, али је у наставку поптуно дотучен од стране лидера енглеског друголигашког ранга.

Дефанзивац Кристоф Цимерман и фантастични Финац Тему Пуки (24. гол у сезони) отклонили су сваку дилему око победника овог сусрета.

Истовремено, са борбом за врх захуктава се и борба за плеј-оф, а важан корак направила је Астон Вила која је поцепала Дерби са чак 4:0 и то са сва четири гола у првом полувремену. Два пута је стрелац био Конор Харихејн, а погодио је Теми Абрахам (21. пут у сезони).

У борбу почиње да се меша и сјајни Хал, који је ужасно започео сезону, а који је данас победио Бирмингем са 2:0 на крилима сјајног Боувена па се направила озбиљна гужва око седмог места, која обећава узбудљив финиш у наредних 11. кола.

ЕНГЛЕСКА 2 - 35. коло