Čempionšip: Norič povratio prvo mjesto!

Opet ga dao Puki! Finac nastavio nestvarnu golgetersku seriju, Kanarinci na putu za Premijer ligu.

Fudbal 03.03.2019 | 09:00
Norič nije dozvolio Lidsu da se predugo šepuri na vrhu Čempionšipa pa je pobedom u gostima nad Milvolom od 3:1 vratio prednost od dva boda.

Nije im bilo lako, žilavi londonski tim uspeo je u finišu prvog poluvremena da se vrati u meč i izjednači na 1:1, ali je u nastavku poptuno dotučen od strane lidera engleskog drugoligaškog ranga.

Defanzivac Kristof Cimerman i fantastični Finac Temu Puki (24. gol u sezoni) otklonili su svaku dilemu oko pobednika ovog susreta.

Istovremeno, sa borbom za vrh zahuktava se i borba za plej-of, a važan korak napravila je Aston Vila koja je pocepala Derbi sa čak 4:0 i to sa sva četiri gola u prvom poluvremenu. Dva puta je strelac bio Konor Harihejn, a pogodio je Temi Abraham (21. put u sezoni).

U borbu počinje da se meša i sjajni Hal, koji je užasno započeo sezonu, a koji je danas pobedio Birmingem sa 2:0 na krilima sjajnog Bouvena pa se napravila ozbiljna gužva oko sedmog mesta, koja obećava uzbudljiv finiš u narednih 11. kola.

ENGLESKA 2 - 35. kolo