ТУР: Бешикташ срећом до бода у 91. минуту...

Од 1:0 до 2:2 против Кајзерија.

Фудбал 03.03.2019 | 08:00
Таман што се Бешикташ захуктао, таман што је деловало да црно-бели из Истанбула могу да уђу у борбу за место број два, можда и сам врх, али не лези враже... Гостовао је Бешикташ Кајзерију, повео с 1:0, али је домаћин преокренуо, а Бешикташ на крају успео да дође до 2:2 (0:1).

Играо се 91. минут када је Чанер Еркин шутнуо, а лопта се срећом дошуњала до мреже. Било је то нешто између шута и центаршута, али је најважније за црно-беле да је ушло. Уз доста среће.

Како год, ово је био доказ да је Кајзери у сјајној форми, али и да Бешикташ нема довољан континуитет. У томе је негде разлика између црно-белих и Галате и Башакшехира. И зато ће Бешикташ ове сезоне тешко до већег места од трећег на ком се сада налази.

После ремија са Фенербахчеом од 3:3, Бешикташ је сада просуо предност против Кајзерија, па је морао да се чупа у надокнади времена. Повели су црно-бели с 1:0 преко Атибе Хачинсона. Овај момак се увек нађе Бешикташу када је најважније. После асистенције Токоза, Хачинсон је само положио ногу и послао лопту у мрежу.

Са таквим резултатом се отишло на одмор. И мало је ко могао да очекује да ће Кајзери успети већ до 62. минута да преокрене. Најважнији детаљ био је центаршут Варела и гол Краветса. Потом је Туруц погодио у 62. минуту, да би се Бешикташ извукао у надокнади.

После овог бода Бешикташ има 41 освојен бод и касни четири бода за Галатасарајем који има и утакмицу мање. Истанбул Башакшехир има 51 и такође меч мање.

Може скупо да кошта Бешикташ овај други везани реми.

ТУРСКА 1 - 24. КОЛО: