TUR: Bešiktaš srećom do boda u 91. minutu...

Od 1:0 do 2:2 protiv Kajzerija.

Fudbal 03.03.2019 | 08:00
Taman što se Bešiktaš zahuktao, taman što je delovalo da crno-beli iz Istanbula mogu da uđu u borbu za mesto broj dva, možda i sam vrh, ali ne lezi vraže... Gostovao je Bešiktaš Kajzeriju, poveo s 1:0, ali je domaćin preokrenuo, a Bešiktaš na kraju uspeo da dođe do 2:2 (0:1).

Igrao se 91. minut kada je Čaner Erkin šutnuo, a lopta se srećom došunjala do mreže. Bilo je to nešto između šuta i centaršuta, ali je najvažnije za crno-bele da je ušlo. Uz dosta sreće.

Kako god, ovo je bio dokaz da je Kajzeri u sjajnoj formi, ali i da Bešiktaš nema dovoljan kontinuitet. U tome je negde razlika između crno-belih i Galate i Bašakšehira. I zato će Bešiktaš ove sezone teško do većeg mesta od trećeg na kom se sada nalazi.

Posle remija sa Fenerbahčeom od 3:3, Bešiktaš je sada prosuo prednost protiv Kajzerija, pa je morao da se čupa u nadoknadi vremena. Poveli su crno-beli s 1:0 preko Atibe Hačinsona. Ovaj momak se uvek nađe Bešiktašu kada je najvažnije. Posle asistencije Tokoza, Hačinson je samo položio nogu i poslao loptu u mrežu.

Sa takvim rezultatom se otišlo na odmor. I malo je ko mogao da očekuje da će Kajzeri uspeti već do 62. minuta da preokrene. Najvažniji detalj bio je centaršut Varela i gol Kravetsa. Potom je Turuc pogodio u 62. minutu, da bi se Bešiktaš izvukao u nadoknadi.

Posle ovog boda Bešiktaš ima 41 osvojen bod i kasni četiri boda za Galatasarajem koji ima i utakmicu manje. Istanbul Bašakšehir ima 51 i takođe meč manje.

Može skupo da košta Bešiktaš ovaj drugi vezani remi.

TURSKA 1 - 24. KOLO: