ПЛ БиХ: Сарајево сигурно, Широки се извукао ''Етно-селу''!

Бункер Крупе није издржао на "Кошеву"! Повело је Сарајево у раној фази сусрета, а Крупа успјела да изједначи и на одмор оде без заостатка. Ипак, домаћин је у наставку стигао до тешке, али заслужене побједе.

Фудбал 02.03.2019 | 22:20
Фудбалери Крупе поприлично су намучили фаворизовано Сарајево, али екипа Петра Курћубића ипак није успјела остати непоражена на "Кошеву".

Лидер Премијер лиге БиХ славио је 2:1 (1:1) и тако наставио пут ка шампионској титулу.

Није дуго издржала одбрана Крупе. Већ у 4. минуту Емир Халиловић погодио је за вођство "бордо" тима, а након што су домаћи промашили бројне шансе и пропустили прилику да подуплају предност, Крупа је све казнила и у 36. минуту преко Саше Никодијевића стигла до изједначења.

Сарајево је било конкретније и у наставку, а тренер Хусреф Мусемић бацио је све карте у напад.

Домаћин је заиграо знатно ангажованије уласком Мерсудина Ахметовића и Амара Рахмановића, а боља игра коначно је у 73. минуту донијела резултат.

Управо је најбољи стријелац Сарајлија био стријелац за 2:1, постигавши 11. првенствени гол.

До краја није било голова, па је новим тријумфом Сарајево повећало бодовну предност испред другопласираног Зрињског на чак десет бодова. Ипак, Мостарци ће тек сутра одиграти свој меч 21. кола, у којем ће угостити Радник из Бијељине.

САРАЈЕВО - КРУПА 2:1 (1:1)

САРАЈЕВО: Ковачевић, Шабановић (64. Татар), Станојевић, Лазић, Хебибовић, Велкоски, Капић (46. Ахметовић), Црепуља, Халиловић, Ханџић (63. Рахмановић), Дуповац. Тренер: Хусреф Мусемић.

КРУПА: Марковић, Реџић, Макитан, Дујаковић, Палић, Никодијевић (84. Декић), Николић (78. Пузигаћа), Милановић, Максимовић, Микетек (80. Аганспахић), Делић. Тренер: Петар Курћубић.

Побједника није било на преостала два данашња меча, а гости су на стадионима у Угљевику и Тузли до бода стигли у посљедњим тренуцима сусрета.

Звијезда 09 имала је 1:0 против Широког Бријега (стријелац Федор Предраговић), али су Херцеговци ипак остали непоражени, након што је мрежу екипе из Етно села Станишићи у 93. миинуту погодио Дражен Багарић.

Тузла сити била је на корак од побједе против Челика, али су Зеничани у самом финишу стигли до бода. Вођство домаћину на "Тушњу" донио је Војо Убипарип са "бијеле тачке" у 11. минуту, да би Харис Дилавер у 90. минуту погодио за коначних 1:1.