PL BiH: Sarajevo sigurno, Široki se izvukao ''Etno-selu''!

Bunker Krupe nije izdržao na "Koševu"! Povelo je Sarajevo u ranoj fazi susreta, a Krupa uspjela da izjednači i na odmor ode bez zaostatka. Ipak, domaćin je u nastavku stigao do teške, ali zaslužene pobjede.

Fudbal 02.03.2019 | 22:20
Fudbaleri Krupe poprilično su namučili favorizovano Sarajevo, ali ekipa Petra Kurćubića ipak nije uspjela ostati neporažena na "Koševu".

Lider Premijer lige BiH slavio je 2:1 (1:1) i tako nastavio put ka šampionskoj titulu.

Nije dugo izdržala odbrana Krupe. Već u 4. minutu Emir Halilović pogodio je za vođstvo "bordo" tima, a nakon što su domaći promašili brojne šanse i propustili priliku da poduplaju prednost, Krupa je sve kaznila i u 36. minutu preko Saše Nikodijevića stigla do izjednačenja.

Sarajevo je bilo konkretnije i u nastavku, a trener Husref Musemić bacio je sve karte u napad.

Domaćin je zaigrao znatno angažovanije ulaskom Mersudina Ahmetovića i Amara Rahmanovića, a bolja igra konačno je u 73. minutu donijela rezultat.

Upravo je najbolji strijelac Sarajlija bio strijelac za 2:1, postigavši 11. prvenstveni gol.

Do kraja nije bilo golova, pa je novim trijumfom Sarajevo povećalo bodovnu prednost ispred drugoplasiranog Zrinjskog na čak deset bodova. Ipak, Mostarci će tek sutra odigrati svoj meč 21. kola, u kojem će ugostiti Radnik iz Bijeljine.

SARAJEVO - KRUPA 2:1 (1:1)

SARAJEVO: Kovačević, Šabanović (64. Tatar), Stanojević, Lazić, Hebibović, Velkoski, Kapić (46. Ahmetović), Crepulja, Halilović, Handžić (63. Rahmanović), Dupovac. Trener: Husref Musemić.

KRUPA: Marković, Redžić, Makitan, Dujaković, Palić, Nikodijević (84. Dekić), Nikolić (78. Puzigaća), Milanović, Maksimović, Miketek (80. Aganspahić), Delić. Trener: Petar Kurćubić.

Pobjednika nije bilo na preostala dva današnja meča, a gosti su na stadionima u Ugljeviku i Tuzli do boda stigli u posljednjim trenucima susreta.

Zvijezda 09 imala je 1:0 protiv Širokog Brijega (strijelac Fedor Predragović), ali su Hercegovci ipak ostali neporaženi, nakon što je mrežu ekipe iz Etno sela Stanišići u 93. miinutu pogodio Dražen Bagarić.

Tuzla siti bila je na korak od pobjede protiv Čelika, ali su Zeničani u samom finišu stigli do boda. Vođstvo domaćinu na "Tušnju" donio je Vojo Ubiparip sa "bijele tačke" u 11. minutu, da bi Haris Dilaver u 90. minutu pogodio za konačnih 1:1.