КИН: Пиксију побјегла побједа на премијери!

Гвангџоу преокренуо и водио 2:1, али је у 90. минуту примио гол.

Фудбал 02.03.2019 | 18:15
Проклињаће Пикси последњи минут премијерне утакмице. Имао је Гвангџоу вођство од 2:1 у гостима против Чунгћинга у првом колу кинеског првенства и то је до њега дошао после преокрета, али је домаћин у 90. минуту успео да се спасе и да сачува бод на свом терену – 2:2.

Чунгћинг је повео у 26. минуту преко Алана Кардеца, који је реализовао пенал. Изгледа да је Драган Стојковић у полувремену говором погодио жицу својим фудбалерима, који су у наставку заиграли као препорођени.

Најпре је Је Чугуи у 56. минуту изједначио, да би Еран Захави већ у првом колу постигао свој првенац, у 74. минуту за 2:1.

Чувао је Гвангџоу вођство све до последњег минута, три бода су била „на врховима прстију“ Стојковићу, али у 90. минуту је уследио хладан туш. Поново је Кардец био кобан, поново је погодио – 2:2.

Тако су двојица српских тренера на старту кинеског првенства освојила заједно један бод: Александар Станојевић је у петак изгубио са Пекинг Ренеом од Шандонга, док је Драган Стојковић узео бод Чунгћингу.