KIN: Piksiju pobjegla pobjeda na premijeri!

Gvangdžou preokrenuo i vodio 2:1, ali je u 90. minutu primio gol.

Fudbal 02.03.2019 | 18:15
Proklinjaće Piksi poslednji minut premijerne utakmice. Imao je Gvangdžou vođstvo od 2:1 u gostima protiv Čungćinga u prvom kolu kineskog prvenstva i to je do njega došao posle preokreta, ali je domaćin u 90. minutu uspeo da se spase i da sačuva bod na svom terenu – 2:2.

Čungćing je poveo u 26. minutu preko Alana Kardeca, koji je realizovao penal. Izgleda da je Dragan Stojković u poluvremenu govorom pogodio žicu svojim fudbalerima, koji su u nastavku zaigrali kao preporođeni.

Najpre je Je Čugui u 56. minutu izjednačio, da bi Eran Zahavi već u prvom kolu postigao svoj prvenac, u 74. minutu za 2:1.

Čuvao je Gvangdžou vođstvo sve do poslednjeg minuta, tri boda su bila „na vrhovima prstiju“ Stojkoviću, ali u 90. minutu je usledio hladan tuš. Ponovo je Kardec bio koban, ponovo je pogodio – 2:2.

Tako su dvojica srpskih trenera na startu kineskog prvenstva osvojila zajedno jedan bod: Aleksandar Stanojević je u petak izgubio sa Peking Reneom od Šandonga, dok je Dragan Stojković uzeo bod Čungćingu.