Сада је све како треба - Келн на врху Цвајте!

Рутинска победа Јарчева у заосталом мечу у Ауеу - 0:1.

Фудбал 27.02.2019 | 22:00
Најбољи клуб у Цвајти вратио се на чело немачког друголигашког ранга. Келн је искористио недељни кикс ХСВ-а (пораз у Регензбургу) и победом над Ерцгебирге Ауеом од 1:0 у заосталој утакмици преузео врх табеле.

Наравно, ако се не догоди нешто не предвиђено и Јарчеви и Диносауруси ће се вратити директно у Бундеслигу на кирају сезоне, али је фудбалски логичније да то као први учине играчи из Келна који имају далеко најбољи играчки кадар.

Уосталом, како описати квалитет тима којем на клупи седи голгетер калибра Антонија Модеста, а чија им помоћ данас није била потребна. Скромни Ауе пружио је отпор само у уводних десетак минута игре, али предао се након што је у 30. минуту после гужве у петерцу Марко Хегер донео тријумф вредан првог места Јарчевима.

Могли су гости у другом полувремену да победу учине и убедљивијом, али су Кордоба, Тероде и Модестбили непрецизни.