Sada je sve kako treba - Keln na vrhu Cvajte!

Rutinska pobeda Jarčeva u zaostalom meču u Aueu - 0:1.

Fudbal 27.02.2019 | 22:00
Najbolji klub u Cvajti vratio se na čelo nemačkog drugoligaškog ranga. Keln je iskoristio nedeljni kiks HSV-a (poraz u Regenzburgu) i pobedom nad Ercgebirge Aueom od 1:0 u zaostaloj utakmici preuzeo vrh tabele.

Naravno, ako se ne dogodi nešto ne predviđeno i Jarčevi i Dinosaurusi će se vratiti direktno u Bundesligu na kiraju sezone, ali je fudbalski logičnije da to kao prvi učine igrači iz Kelna koji imaju daleko najbolji igrački kadar.

Uostalom, kako opisati kvalitet tima kojem na klupi sedi golgeter kalibra Antonija Modesta, a čija im pomoć danas nije bila potrebna. Skromni Aue pružio je otpor samo u uvodnih desetak minuta igre, ali predao se nakon što je u 30. minutu posle gužve u petercu Marko Heger doneo trijumf vredan prvog mesta Jarčevima.

Mogli su gosti u drugom poluvremenu da pobedu učine i ubedljivijom, ali su Kordoba, Terode i Modestbili neprecizni.