Удовичић: Корак ближе кандидатури за ЕП 2028. и СП 2030.
У Софији је одржан трећи квадрилатерални састанак министара спорта и представника фудбалских савеза Бугарске, Грчке, Румуније и Србије.
Фудбал 28.02.2019 | 12:00
Вања Удовичић, министар омладине и спорта у Влади Србије састао се у Софији са колегама из Бугарске Константином Кралевим, Румуније Константином Богданом Матеијем, замеником министра спорта и културе Грчке Јоргосом Василијадисом и представницима националних фудбалских савеза на трећем квадрилатераном састанку.
Вођени су разговори о Меморандуму о разумевању између влада четири земље ради оснивања Иницијалног организационог комитета за подношење заједничке кандидатуре за два фудбалска такмичења.
Челници су причали о оснивању Иницијалног организационог комитета за подношење заједничке кандидатуре тих земаља за Европско фудбалско првенство 2028. и Светско првенство 2030. године.
Министар омладине и спорта Вања Удовичић у оквиру трећег квадрилатералног састанка сусрео се са министром омладине и спорта Бугарске Константином Кралевом, Румуније Константином Богданом Матеијем, замеником министра спорта и културе Грчке Јоргосом Василијадисом и представницима националних фудбалских савеза и том приликом разматрани су даљи кораци које је потребно преузети у циљу подношења заједничке кандидатуре за ЕП 2028. и СП 2030. године у фудбалу.
Разговарано је о Меморандуму о разумевању између влада Србије, Бугарске, Грчке и Румуније ради оснивања Иницијалног организационог комитета за подношење заједничке кандидатуре за два велика фудбалска такмичења, а тај документ представљаће конкретну основу будућих уједињених напора.
"Веома сам задовољан тиме што сваким новим састанком правимо корак даље ка циљу којем сви тежимо и што додатно учвршћујемо пријатељске односе и проширујемо регионалну спортску сарадњу, а тако је било и овога пута. Хвала мојим уваженим колегама на конструктивном приступу и преданости у реализацији нашег великог циља", рекао је министарУдовичић.
Коначни задатак Иницијалног организационог комитета биће да, узевши у обзир захтеве по питању кандидатуре и постојеће националне капацитете погледу испуњености свих услова, припреми досијее и документа потребна за кандидатуре, на основу захтева Уефа и Фифа за организацију турнира.
"Организовање тако велике манифестације представљало би дугорочно најбоље могуће улагање у спортске капацитете наше земље – и пружило подстрек изградњи нових и планираном реновирању постојећих стадиона, као и развоју фудбала и целокупног система спорта на свим нивоима", рекао је Удовичић.
Он је казао да би тај догађај "вишеструко позитивно утицао и на друге важне друштвене области попут туризма, економије, културе".
"Истовремено би представљао идеалну прилику да се Србија поново покаже као првокласан и гостопримљив домаћин и тиме пошаље афирмативну слику у свет", оценио је Удовичић на састанку у Софији.
Извор: мондо.рс/Б92
Коментари / 0
Оставите коментар