ШПА: Бетисов нови корак ка ЛШ!

Аиса Манди преко главе, па велемајстор Хоакин - Бетисов календарски првенац на гостовањима! Страдао је Ваљадолид.

Фудбал 24.02.2019 | 22:40
Идеалан аспирин за главобољу после испадања од Рена у Лиги Европе. Изабраници Кикеа Сетјена нису дозволили да депресија завлада свлачионицом, већ су искористили календар такмичења и слабог ривала у 25. колу Примере и победом над Ваљадолидом вратили добар амбијент у Бетисов табор – 2:0 за првенац Вердибланкоса на гостовањима у 2019. години.

Сопствену муку пребацили су на Ваљадолид, који је остао само три бода изнад зоне испадања. И то након што је поклекао у трећем минуту судијске надокнаде првог полувремена. Слободан ударац са око 40 метара, концетрација је већ нестала домаћим играчима. Прво су дозволили Зухару Федалу да лопту са гол-аут линије врати у срце казненог простора – то се једноставно не сме – а онда је Аиса Манди акробатски реаговао и ударцем преко главе начео Ваљадолид у најгорем могућем тренутку.

Наравно, кад се прво полуврме тако заврши све је лакше и у наставку. Покушавао је Ваљадолид да се врати у меч, али психолошка предност је била на страни гостију, који су само чекали свој тренутак. И дочекали су га у 87. минуту када је Серхио Каналес као младић прохујао поред Фернанда Калера и Наћа Мартинеза, а затим несебично лопту проследио до Хоакина.

А он је још једном показао какав је мајстор боцнувши лопту преко Ђордија Масипа. Класа се рађа.