ŠPA: Betisov novi korak ka LŠ!

Aisa Mandi preko glave, pa velemajstor Hoakin - Betisov kalendarski prvenac na gostovanjima! Stradao je Valjadolid.

Fudbal 24.02.2019 | 22:40
Idealan aspirin za glavobolju posle ispadanja od Rena u Ligi Evrope. Izabranici Kikea Setjena nisu dozvolili da depresija zavlada svlačionicom, već su iskoristili kalendar takmičenja i slabog rivala u 25. kolu Primere i pobedom nad Valjadolidom vratili dobar ambijent u Betisov tabor – 2:0 za prvenac Verdiblankosa na gostovanjima u 2019. godini.

Sopstvenu muku prebacili su na Valjadolid, koji je ostao samo tri boda iznad zone ispadanja. I to nakon što je poklekao u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Slobodan udarac sa oko 40 metara, koncetracija je već nestala domaćim igračima. Prvo su dozvolili Zuharu Fedalu da loptu sa gol-aut linije vrati u srce kaznenog prostora – to se jednostavno ne sme – a onda je Aisa Mandi akrobatski reagovao i udarcem preko glave načeo Valjadolid u najgorem mogućem trenutku.

Naravno, kad se prvo poluvrme tako završi sve je lakše i u nastavku. Pokušavao je Valjadolid da se vrati u meč, ali psihološka prednost je bila na strani gostiju, koji su samo čekali svoj trenutak. I dočekali su ga u 87. minutu kada je Serhio Kanales kao mladić prohujao pored Fernanda Kalera i Naća Martineza, a zatim nesebično loptu prosledio do Hoakina.

A on je još jednom pokazao kakav je majstor bocnuvši loptu preko Đordija Masipa. Klasa se rađa.