ТУР: Ћераћемо се још! Лукач кикснуо у 94. минуту!

Галата остала у трци са Башакшехиром! Српски чувар мреже излетео на дубинску лопту, покушао да је избије, али је промашио читав фудбал и на правом месту се нашао Костас Митроглу.

Фудбал 24.02.2019 | 22:10
Никада не отписујте Галтасарај, чак ни онда када су сви то већ учинили. Деловало је да ће Башакшехир отићи на можда и капиталних осам бодова предности у односу на најозбиљнијег конкурента за шампионску титулу, али су Лавови из Истанбула ипак успела да одржи какав-такав корак за лидером. Екипа Фатиха Теримауспела је да савлада последњепласирани Ахисар голом Костаса Митроглуа у четвртом минуту надокнаде и спречи сензацију на Турк Телеком Арени - 1:0 (0:0).

Бивши голман Партизана Милан Лукач одлично је бранио током чиваве утакмице, али је онда направио велики кикс у њеним последњим тренуцима. Српски чувар мреже излетео на дубинску лопту, покушао да је избије, али је промашио читав фудбал и на правом месту је био лукави грчки нападач.

У сваком случају, Галата ће морати значајно да поправи форму ако мисли до краја сезоне да се носи са Башакшехиром. Екипа Абдулаха Авџија била је убедљива на свом терену против Бурсе (3:0).

Мрежу гостију у првом полувремену погађали су Мосоро и Вишћа, док је тачку на одличну партију домаћег тима ставио Демба Ба у последњим тренуцима утакмице. Башакшехир у наредном колу чека тешко гостовање Малатији, док Галата не би требало да има проблема са Ерзурумом.