TUR: Ćeraćemo se još! Lukač kiksnuo u 94. minutu!

Galata ostala u trci sa Bašakšehirom! Srpski čuvar mreže izleteo na dubinsku loptu, pokušao da je izbije, ali je promašio čitav fudbal i na pravom mestu se našao Kostas Mitroglu.

Fudbal 24.02.2019 | 22:10
Nikada ne otpisujte Galtasaraj, čak ni onda kada su svi to već učinili. Delovalo je da će Bašakšehir otići na možda i kapitalnih osam bodova prednosti u odnosu na najozbiljnijeg konkurenta za šampionsku titulu, ali su Lavovi iz Istanbula ipak uspela da održi kakav-takav korak za liderom. Ekipa Fatiha Terimauspela je da savlada poslednjeplasirani Ahisar golom Kostasa Mitroglua u četvrtom minutu nadoknade i spreči senzaciju na Turk Telekom Areni - 1:0 (0:0).

Bivši golman Partizana Milan Lukač odlično je branio tokom čivave utakmice, ali je onda napravio veliki kiks u njenim poslednjim trenucima. Srpski čuvar mreže izleteo na dubinsku loptu, pokušao da je izbije, ali je promašio čitav fudbal i na pravom mestu je bio lukavi grčki napadač.

U svakom slučaju, Galata će morati značajno da popravi formu ako misli do kraja sezone da se nosi sa Bašakšehirom. Ekipa Abdulaha Avdžija bila je ubedljiva na svom terenu protiv Burse (3:0).

Mrežu gostiju u prvom poluvremenu pogađali su Mosoro i Višća, dok je tačku na odličnu partiju domaćeg tima stavio Demba Ba u poslednjim trenucima utakmice. Bašakšehir u narednom kolu čeka teško gostovanje Malatiji, dok Galata ne bi trebalo da ima problema sa Erzurumom.