ПЛ: Арсенал на "омиљеној" позицији на табели!

Арсеналу довољно 17 минута за победу над Саутемптоном! Фудбалери Арсенала олако су изашли на крај са Саутемптоном и победили га са 2:0 у 27. колу Премијер лиге.  С подсмехом се на четврто место гледало у касној ери Арсена Венгера, али пошто Арсенал већ две сезоне није завршио на позицији која води у Лигу шампиона - сада би је радо прихватили.  Арсеналу доста 17 минута, Свеци све ближи Чемпионшипу! Тобџије уписале четврту победу у последњих пет кола.

Фудбал 24.02.2019 | 20:50
"Тобџије" су рутински изашле на крај са "свецима" и славиле после одлично одиграног првог полувремена.

Арсенал је до вођства дошао већ у 6. минуту преко Лаказета, на асистенцију Мхитарјана, а фудбалер Јерменије се наградио за добар пас и повисио на 2:0 у 17. минуту меча.

Лаказет је пропустио пар огромних прилика у првом полувремену, али се на одмор отишло без промене резултата.

У наставку игре није виђено ни близу онолико интензитета и прилика колико у првом полувремену, па је Арсенал забележио тријумф, други у низу.

Пораз у Белорусији је позитивно уздрмао Арсенал.

"Тобџије" су се недељу дана касније реванширале БАТЕ Борисову и прошле у наредну фазу Лиге Европе, да би победом над Саутемптоном овог викенда (2:0) истовремено искористили и реми Манчестер јунајтеда, за повратак на "своју" позицију - четврту!

Арсенал је головима Александра Лаказета (6') и Хенрика Мкхитарјана (17') избегао "нагазну мину" у виду Саутемптона који је с новим менаџером мучио многе...

Екипа аустријског тренера Ралфа Хасенхитла је победила Евертон и Лестер, "откинула" је бодове Челсију, а управо су против Арсенала средином децембра уписали прву победу после два месеца жестоког мучења у Премијер лиги.

Ипак, овога пута су направили превише грешака да би "преживели".

У жестоком налету Арсенала имали су среће да арбитар Скот не досуди очигледан једанаестерац над Џаком, али не и да се само неколико секунди касније и Александер Лаказет нађе на правом месту после шута Хенрика Мкхитарјана - када га је лопта идеално "погодила" и завршила у мрежи.

Био је то сигнал Арсеналу да што пре "заврши посао", а управо је у средишту пажње био Јермен који је после одличног продора Ивобија по левој страни - из прве погодио мрежу Гана.

Тим Унаија Емерија, који жели ових дана да реши и питање спортског директора за наредну сезону, вратио се после два кола на место које води у Лигу шампиона (53 бода), али јасно је да нас до краја такмичарске године очекује озбиљна битка за ту позицију коју желе и Манчестер јунајтед (52) и Челси (50), као и за титулу пошто је разлика између Ситија и Ливерпула само бод.

Довољно је било Арсеналу 17 минута да затвори утакмицу против слабашног Саутемптона. Тобџије су дошле лако до нове победе у првенству, а Свеци су из недеље у недељу све ближи испадању у Чемпионшип – 2:0.

Тим Унаија Емерија је повео у 10. минуту голом Александра Лаказета, којем је то 12. погодак у Премијер лиги ове сезоне. Само седам минута касније Хенрик Мхитарјан је повисио на 2:0 и решио утакмицу, пошто се мреже до краја више нису тресле.

Ово је четврта победа Арсенала у последњих пет кола, Тобџије никако не одустају од повратка у Лигу шампиона наредне јесени.

Саутемптон је везао четврту утакмицу без победе и први је испод црте, са бодом мање од Кардифа. Утакмица од огромне важности за Свеце биће у среду, када ће на свом стадиону дочекати Фулам, још једног дављеника.