PL: Arsenal na "omiljenoj" poziciji na tabeli!

Arsenalu dovoljno 17 minuta za pobedu nad Sautemptonom! Fudbaleri Arsenala olako su izašli na kraj sa Sautemptonom i pobedili ga sa 2:0 u 27. kolu Premijer lige.  S podsmehom se na četvrto mesto gledalo u kasnoj eri Arsena Vengera, ali pošto Arsenal već dve sezone nije završio na poziciji koja vodi u Ligu šampiona - sada bi je rado prihvatili.  Arsenalu dosta 17 minuta, Sveci sve bliži Čempionšipu! Tobdžije upisale četvrtu pobedu u poslednjih pet kola.

Fudbal 24.02.2019 | 20:50
"Tobdžije" su rutinski izašle na kraj sa "svecima" i slavile posle odlično odigranog prvog poluvremena.

Arsenal je do vođstva došao već u 6. minutu preko Lakazeta, na asistenciju Mhitarjana, a fudbaler Jermenije se nagradio za dobar pas i povisio na 2:0 u 17. minutu meča.

Lakazet je propustio par ogromnih prilika u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo bez promene rezultata.

U nastavku igre nije viđeno ni blizu onoliko intenziteta i prilika koliko u prvom poluvremenu, pa je Arsenal zabeležio trijumf, drugi u nizu.

Poraz u Belorusiji je pozitivno uzdrmao Arsenal.

"Tobdžije" su se nedelju dana kasnije revanširale BATE Borisovu i prošle u narednu fazu Lige Evrope, da bi pobedom nad Sautemptonom ovog vikenda (2:0) istovremeno iskoristili i remi Mančester junajteda, za povratak na "svoju" poziciju - četvrtu!

Arsenal je golovima Aleksandra Lakazeta (6') i Henrika Mkhitarjana (17') izbegao "nagaznu minu" u vidu Sautemptona koji je s novim menadžerom mučio mnoge...

Ekipa austrijskog trenera Ralfa Hasenhitla je pobedila Everton i Lester, "otkinula" je bodove Čelsiju, a upravo su protiv Arsenala sredinom decembra upisali prvu pobedu posle dva meseca žestokog mučenja u Premijer ligi.

Ipak, ovoga puta su napravili previše grešaka da bi "preživeli".

U žestokom naletu Arsenala imali su sreće da arbitar Skot ne dosudi očigledan jedanaesterac nad Džakom, ali ne i da se samo nekoliko sekundi kasnije i Aleksander Lakazet nađe na pravom mestu posle šuta Henrika Mkhitarjana - kada ga je lopta idealno "pogodila" i završila u mreži.

Bio je to signal Arsenalu da što pre "završi posao", a upravo je u središtu pažnje bio Jermen koji je posle odličnog prodora Ivobija po levoj strani - iz prve pogodio mrežu Gana.

Tim Unaija Emerija, koji želi ovih dana da reši i pitanje sportskog direktora za narednu sezonu, vratio se posle dva kola na mesto koje vodi u Ligu šampiona (53 boda), ali jasno je da nas do kraja takmičarske godine očekuje ozbiljna bitka za tu poziciju koju žele i Mančester junajted (52) i Čelsi (50), kao i za titulu pošto je razlika između Sitija i Liverpula samo bod.

Dovoljno je bilo Arsenalu 17 minuta da zatvori utakmicu protiv slabašnog Sautemptona. Tobdžije su došle lako do nove pobede u prvenstvu, a Sveci su iz nedelje u nedelju sve bliži ispadanju u Čempionšip – 2:0.

Tim Unaija Emerija je poveo u 10. minutu golom Aleksandra Lakazeta, kojem je to 12. pogodak u Premijer ligi ove sezone. Samo sedam minuta kasnije Henrik Mhitarjan je povisio na 2:0 i rešio utakmicu, pošto se mreže do kraja više nisu tresle.

Ovo je četvrta pobeda Arsenala u poslednjih pet kola, Tobdžije nikako ne odustaju od povratka u Ligu šampiona naredne jeseni.

Sautempton je vezao četvrtu utakmicu bez pobede i prvi je ispod crte, sa bodom manje od Kardifa. Utakmica od ogromne važnosti za Svece biće u sredu, kada će na svom stadionu dočekati Fulam, još jednog davljenika.