ИТА: Кваљарела за петама Роналду и Пјонтеку!

Ветеран Фабио чува европске наде Сампдорије! Сампдорија прекинула серију од три пораза захваљујући голу искусног Фабија Кваљареле из пенала.

Фудбал 24.02.2019 | 15:05
Нису у Сампдорији могли да пожеле бољег ривала за прекид непријатне серије од три пораза. Несрећни Каљари, који седам месеци не зна за тријумф на страни - још од оног изненађујућег тријумфа у Бергаму - и који је ван своје Сардиније постигао свега седам голова, ни данас није могао да опепели. За 90 минута један ударац у оквир гола Ђеновљана, премало за била шта друго сем часног пораза - 0:1.

Каљари није превише угрожен, и даље је на плус шест у односу на Болоњу, први тим испод црте. Међутим, с оваквим низом на страни требало да се забрине. С друге стране, Самп се враћа у борбу за Европу, поготово што у наредна три кола има доста добар распоред. СПАЛ и Сасуоло у гостима, те Аталанта, као директан конкурент за Лигу Европе, код куће.

Екипа Марка Ђампаола није блистала, али је основни циљ испунила. И то голом са беле тачке. Ко ће други до ветеран Фабио Кваљарела. У 66. минуту гађао је неодбрањиво са 11 метара, пошто је претходно Лука Пелегрини срушио Николу Муру. Сачекао је главни арбитар потврду из ВАР собе, а кад је добио потврдио је своју одлуку.

Кваљарели је то 17. погодак усезони којим је наставио потеру за Кристијаном Роналдом и Кшиштофом Пјонтеком. Португалац је тренутно на 19, а Пољак на 18 голова...

Ни после примљеног гола гости се нису тргли. Сампдорија је рутински чувала и сачувала предност. Каљари тотално импотентан...

Фудбалери Сампдорије савладали су Каљари у резултатом 1:0 у мечу 25. Кола Серије А и тако се вратили у трку за пласман у европска такмичења, која су посљедњи пут играли прије четири године.

Новосадска Војводина те 2015. године избацила је Ђеновљане практично већ у првом мечу другог кола квалификација за Лигу Европе пошто је у Новом Саду било 4:0, па је побједа Сампдорије 2:0 реваншу била слаба утјеха.

Серија од тривезана пораза угрозила је шансе Сампдорије да се послије четири године нађе на мјесту које води у Европу, али се тријумфом над Каљаријем у недјељу у "подне“ клуб из Ђенове вратио у трку.

Са нова три бода Сампдорија је стигла до коте 36, односни има само два бода мање од Аталанте, која држи то толико жељено шесто мјесто на табели.

Дуел на Марасију одлучио је детаљ из 66. минута када је млади Лука Пелегрини повукао за дрес Габијадинија и скривио једанаестерац.

Одговорност је преузео ко други него капитен Фабио Кваљарела и својим 17. голом ове сезоне довео Сампдорију у вођство.

Искусни 36-годишњи капитен бурно је прославио гол, па и помало провоцирао голмана гостију Крања, који га је прије извођења покушао да га омете, а неколико минута раније одбранио "зицер“ домаћима на самој гол-линији.

Сампдорија ће наставити борбу за Европу гостовањем СПАЛ-у у недјељу, док ће Каљари бодове за опстанак морати да тражи против Интера већ у петак.