ITA: Kvaljarela za petama Ronaldu i Pjonteku!

Veteran Fabio čuva evropske nade Sampdorije! Sampdorija prekinula seriju od tri poraza zahvaljujući golu iskusnog Fabija Kvaljarele iz penala.

Fudbal 24.02.2019 | 15:05
Nisu u Sampdoriji mogli da požele boljeg rivala za prekid neprijatne serije od tri poraza. Nesrećni Kaljari, koji sedam meseci ne zna za trijumf na strani - još od onog iznenađujućeg trijumfa u Bergamu - i koji je van svoje Sardinije postigao svega sedam golova, ni danas nije mogao da opepeli. Za 90 minuta jedan udarac u okvir gola Đenovljana, premalo za bila šta drugo sem časnog poraza - 0:1.

Kaljari nije previše ugrožen, i dalje je na plus šest u odnosu na Bolonju, prvi tim ispod crte. Međutim, s ovakvim nizom na strani trebalo da se zabrine. S druge strane, Samp se vraća u borbu za Evropu, pogotovo što u naredna tri kola ima dosta dobar raspored. SPAL i Sasuolo u gostima, te Atalanta, kao direktan konkurent za Ligu Evrope, kod kuće.

Ekipa Marka Đampaola nije blistala, ali je osnovni cilj ispunila. I to golom sa bele tačke. Ko će drugi do veteran Fabio Kvaljarela. U 66. minutu gađao je neodbranjivo sa 11 metara, pošto je prethodno Luka Pelegrini srušio Nikolu Muru. Sačekao je glavni arbitar potvrdu iz VAR sobe, a kad je dobio potvrdio je svoju odluku.

Kvaljareli je to 17. pogodak usezoni kojim je nastavio poteru za Kristijanom Ronaldom i Kšištofom Pjontekom. Portugalac je trenutno na 19, a Poljak na 18 golova...

Ni posle primljenog gola gosti se nisu trgli. Sampdorija je rutinski čuvala i sačuvala prednost. Kaljari totalno impotentan...

Fudbaleri Sampdorije savladali su Kaljari u rezultatom 1:0 u meču 25. Kola Serije A i tako se vratili u trku za plasman u evropska takmičenja, koja su posljednji put igrali prije četiri godine.

Novosadska Vojvodina te 2015. godine izbacila je Đenovljane praktično već u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope pošto je u Novom Sadu bilo 4:0, pa je pobjeda Sampdorije 2:0 revanšu bila slaba utjeha.

Serija od trivezana poraza ugrozila je šanse Sampdorije da se poslije četiri godine nađe na mjestu koje vodi u Evropu, ali se trijumfom nad Kaljarijem u nedjelju u "podne“ klub iz Đenove vratio u trku.

Sa nova tri boda Sampdorija je stigla do kote 36, odnosni ima samo dva boda manje od Atalante, koja drži to toliko željeno šesto mjesto na tabeli.

Duel na Marasiju odlučio je detalj iz 66. minuta kada je mladi Luka Pelegrini povukao za dres Gabijadinija i skrivio jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo ko drugi nego kapiten Fabio Kvaljarela i svojim 17. golom ove sezone doveo Sampdoriju u vođstvo.

Iskusni 36-godišnji kapiten burno je proslavio gol, pa i pomalo provocirao golmana gostiju Kranja, koji ga je prije izvođenja pokušao da ga omete, a nekoliko minuta ranije odbranio "zicer“ domaćima na samoj gol-liniji.

Sampdorija će nastaviti borbu za Evropu gostovanjem SPAL-u u nedjelju, dok će Kaljari bodove za opstanak morati da traži protiv Intera već u petak.